Як єдиноподатнику визначити граничний обсяг доходу для застосування РРО

102
Чи потрібно єдиноподатнику встановлювати РРО, якщо із 1 млн. грн. обороту 950 тис. грн. — це безготівкові розрахунки, і лише 50 тис. грн. — готівкові розрахунки, які відображені у книзі обліку доходів? Якщо потрібно, то з якого періоду?

Йдеться про ситуацію, коли у приватного підприємця — єдиноподатника третьої групи річні обороти перевищили 1 млн. грн. Чи потрібно йому встановлювати РРО, якщо із 1 млн. грн. обороту 950 тис. грн. — це безготівкові розрахунки, і лише 50 тис. грн. — готівкові розрахунки, які відображені у книзі обліку доходів? Якщо потрібно, то з якого періоду?

Насамперед нагадаємо, що підприємцям — єдиноподатникам другої і третьої груп дозволено не застосовувати РРО до досягнення обсягу доходу протягом календарного року 1 млн. грн. У разі перевищення у календарному році цього обсягу доходу застосування РРО для єдиноподатника є обов’язковим (п. 296.10 Податкового кодексу України; ПК).

Зауважимо, що у згаданій нормі ПК оперують поняттям «дохід», а не «обороти».

Як визначити граничний обсяг доходу

Показники, які враховують для обчислення граничного обсягу доходу, допоможе встановити пункт 2 Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2016 № 439.

Так, для визначення граничного обсягу доходу потрібно враховувати в сукупності усі види доходів, які отримані єдиноподатником від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.

Зауважимо, що доходом для єдиноподатника є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду як у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), так і у матеріальній чи нематеріальній (п. 292.1 ПК).

Як єдиноподатнику визначити граничний обсяг доходу для застосування РРО Тобто граничний обсяг доходу визначають з урахуванням усіх сум доходів, які включають до доходу єдиноподатника, незалежно від форми розрахунків.

Додамо: й податківці роз’яснювали (лист ДФС від 18.12.2015 № 11834/Б/99-99-17-02-02-14), що застосування РРО фізичними особами — підприємцями на спрощеній системі оподаткування залежить від обсягу доходу, відображеного у книзі обліку доходів та податковій декларації платника.

Єдиноподатнику, який не вписався у мільйонний ліміт доходів, потрібно застосовувати РРО починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення (п. 296.10 ПК). Тобто, якщо граничний ліміт доходу було перевищено у жовтні 2016 року, то застосовувати РРО потрібно з 01.01.2017.

Відповідальність у разі проведення готівкових розрахунків без РРО

У разі встановлення протягом календарного року факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи до єдиноподатника за рішенням відповідних контролюючих органів застосовують фінансові санкції у таких розмірах:

Додамо, що про застосування до єдиноподатника таких санкцій ідеться також у листі ДФС від 27.05.2016 № 5585/С/99-99-22-07-03-14.

Більше цікавих та корисних ситуацій шукайте у консультації: 
Застосування РРО та касова дисциплінаПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль