Головбух

Як нарахувати ЄСВ на зарплату менше мінімальної та відпускні

  • 26 червня 2017
  • 3137

Як нарахувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за лютий 2017 року для найманого працівника, коли в розрахунковому періоді лютого є відпускні за березень у розмірі 500 грн.? Дохід працівника за лютий (разом із відпускними за лютий) становить 1800 грн

Як нарахувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за лютий 2017 року для найманого працівника, коли в розрахунковому періоді лютого є відпускні за березень у розмірі 500 грн.? Дохід працівника за лютий (разом із відпускними за лютий) становить 1800 грн. Чи потрібно нараховувати ЄСВ з огляду на мінімальний розмір зарплати?

Нарахування ЄСВ на зарплату меншу, за мінімальну

Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, сума ЄСВ розраховується виходячи з розміру мінімальної зарплати.

ЄСВ обчислюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок (пп. 1 п. 3 р. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449). Тому для здійснення нарахувань ЄСВ відпускні слід розподілити за місяцями. Для цього сума відпускних за дні, що припадають на декілька місяців, розподіляється на частини, що належать до відповідного місяця. А кожна частина додається до заробітної плати того місяця, на дні котрого вона припадає.

Отже, якщо сумарний заробіток працівника (зарплата працівника разом з відпускними) за лютий становить 1800 грн., то ЄСВ потрібно нарахувати з огляду на мінімальний розмір зарплати (3200 грн.).

На суму оплати днів відпустки, які припадають на березень, потрібно нараховувати ЄСВ з огляду на фактичну суму таких відпускних. Навіть якщо вони менші за мінімальну зарплату. Оскільки загальна сума доходу за березень ще не є відомою. Тобто у лютому на березневу частину відпустки потрібно нараховувати ЄСВ на 500 грн.

При нарахуванні зарплати у березні потрібно пам’ятати таке. Якщо сума ЄСВ, нарахована на оплату за дні відпустки березня та суму зарплати за березень, буде менше за мінімальний страховий внесок, то потрібно донарахувати ЄСВ. Для цього потрібно від розміру мінімальної зарплати відняти зарплату за березень та суму відпускних за березень. На отриману різницю потрібно провести донарахування ЄСВ (див. лист ДФС від 11.03.2015 № 5084/6/99-99-17-03-03-15).

Більше цікавих ситуацій шукайте у консультації: 
«Як оподатковують відпускні»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл