text
Головбух

Звіт про працевлаштування і зайнятість інвалідів (10-ПІ): заповнюємо правильно

  • 26 червня 2017
  • 3933

Як правильно заповнити звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів до Фонду соціального захисту інвалідів. Які наслідки та відповідальність настають за неподання звіту та недотримання річного нормативу з працевлаштування інвалідів

Підприємства (підприємці), що мають середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу в рік від 8 до 25 осіб повинні забезпечить для працевлаштування інваліда 1 робоче місце. Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів збільшується до 4%, у разі коли кількість штатних працівників сягає 25 і більше осіб.

Усім суб'єктам господарювання, де працює 8 і більше осіб слід звітувати (п. 1 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07р. № 70 (далі - Порядок подання звіту про працевлаштування інвалідів).

Заповнення звіту 10-ПІ

Матеріали для завантаження:


завантажити звіт 10-пі Завантажити звіт 10-ПІ

Звіт за формою № 10 ПІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» (далі -  Звіт) подавати (або надсилати рекомендованим листом) потрібно щороку до 1 березня наступного після звітного періоду.  «Не пізніше 1 березня» -  написано у самій формі Звіту. Дата подання Звіту роботодавцем до відділення Фонду вважається датою надходження Звіту.

Звіт про працевлаштування і зайнятість інвалідів (10-ПІ): заповнюємо правильно У разі, коли Звіт надсилають поштою, датою надходження вважається дата на поштовому штемпелі. Звіт у електоронному вигляді не подають.

До першого (01) рядка записують середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за звітний рік. Для розрахунку цього показника також включають працевлаштованих інвалідів.

До другого (02) рядка заносять середньооблікову кількість працівників за рік, яким встановлено інвалідність, згідно до чинного законодавства (інвалідів, які працюють на підприємстві). Відповідно до Інструкції із статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.05 р. № 286 (далі - Інструкція № 286). При цьому слід пам'ятати, що:

  • не враховують при обчисленні середньооблікової кількості (пп. пп. 2.6.1, та 3.2.2. Інструкції № 286) зовнішніх сумісників та працівників, що перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого законодавством або колективним договором, включно з тими, хто усиновив дитину, безпосередньо з пологового будинку;
  • до розрахунку, як цілу одиницю включають штатних працівників, включно й інвалідів, що працюють на умовах неповного робочого часу (на 0,5, 0,25 ставки).

У третьому (03) рядку фіксують для підприємства (підприємця) річний норматив із працевлаштування інвалідів. Записують «1» - роботодавці, які мають від 8 до 25 працюючих осіб. А підприємства, які мають, наприклад, 51 особу, інформацію з першого рядка (01) множать на 4%. Отримали - 2.04 особи. Округляємо до цілого та записуємо в третій (03) рядок цифру «2». Далі порівнюють фвктичну  кількість працевлаштованих інвалідів і норматив, тобто показники рядка 02 і 03. Норму не виконано, у разі, якщо значення рядка 03 більше значення рядка 02,тому необхідно самостійно обчислити і сплатити адміністративно - господарську санкцію.

Фонду соціального захисту інвалідів потрібно перераховувати штраф за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів за звітний рік до 15 квітня наступного за звітним.

Від кількості працюючих на підприємстві осіб залежить розмір стягнення. Для роботодавців із середньообліковою кількістю штатних працівників розмір стягнення становить:

  • від 8 до 14 осіб - половину середньорічної заробітної плати на підприємстві;
  • 15 і більше осіб - середньорічну заробітну плату на підприємстві за кожне місце, не зайняте інвалідом (ч.2. ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» віл 21.03. 91. р. № 875-XII (далі Закон про захист інвалідів).

Для того щоб розрахувати штраф потрібно знайти середньорічну заробітну плату (рядок 05). Для цього сума фонду оплати праці (що фіксується в тисячах гривень у рядку 04 на підставі даних бухгалтерського обліку про нараховану заробітну плату працівників із рядка 01) ділиться на значення рядка 01 і множиться на 1000 гр. 

Далі роботодавці у кого в  рядку 01 вказано 15 або більше осіб, множать суму з рядка 05 на кількість не працевлаштованих інвалідів (рядок03 «-» рядок 02) і вписують цю суму до рядка 06.  До рядка 06 записують половину значення рядка 05, у разі, якщо середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік менше 15.

Працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним, вважають виконанням нормативу робочих місць, що передбачено частиною 5 статті 19 Закону про захист інвалідів.

Посадова особа, яка має право приймати та звільняти з роботи, або фізичні особи -підприємці, які використовують найману працю несуть відповідальність за неподання Звіту. Розмір складає 170 - 340 гр (від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) (ст. 188-1 КупАП).

Враховуючи частину 2 статті 20 Закону про захист інвалідів, усім хто не сплатив адміністративно -господарську санкцію, починаючи з 15 квітня наступного після звітного періоду, нараховують пеню на повну суму недоїмки за весь її строк у розмірі 120% облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль