Головбух

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів

  • 23 жовтня 2018
  • 23417
експерт MCFR Головбух

Як правильно заповнити звіт про інвалідів до Фонду соціального захисту інвалідів. Які наслідки та відповідальність настають за неподання звіту та недотримання річного нормативу з працевлаштування інвалідів

Усі роботодавці, на яких поширюється норматив працевлаштування осіб з інвалідністю, зобов’язані не лише зареєструватися у відділенні Фонду, але й щороку до 1 березня звітувати про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за встановленою формою.

Якщо підприємство має відокремлені підрозділи, дані про них зазначає у своєму зведеному звіті. Окремо про виконання нормативу такі підрозділи не звітують.

Процедуру подання роботодавцями звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю врегульовує Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженим постановою КМУ від 31.01.2007 № 70.

Так, звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня до відділень Фонду, в яких вони зареєстровані. Відповідну форму звітності № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» (далі — форма № 10-ПІ) затверджено наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42 (далі — Наказ № 42).

Звіт про працевлаштування і зайнятість інвалідів (10-ПІ)затверджено наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42

Звіт № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316

Увага: звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю подають до 1 березня до відділення Фонду соціального захисту інвалідів за місцем реєстрації

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Датою надходження звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю вважають дату подання роботодавцем звіту до відділення Фонду, а в разі його надіслання поштою — дату, проставлену на поштовому штемпелі.

Порядок заповнення форми № 10-ПІ визначено в Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженій Наказом № 42.

Так, у рядку 03 форми № 10-ПІ відображають кількість осіб з інвалідністю — штатних працівників, які мають працювати на робочих місцях, створених роботодавцем, відповідно до нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю, встановленого статтею 19 Закону № 875.

Показник рядка 03 визначають для роботодавців, у яких працює від 25 осіб, шляхом множення показника рядка 01 на 4%, а для роботодавців, у яких працює від 8 до 25 осіб, цей показник вважають рівним одній особі. Якщо під час обчислення виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого (якщо число після коми 5 і більше, його округлюють у бік збільшення).

При цьому для виконання нормативу не враховують працевлаштованих осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є неосновним (тобто які працюють за сумісництвом). Адже до облікової кількості штатних працівників не включають осіб, прийнятих на роботу за сумісництвом з інших підприємств (пп. 2.6.1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Деркомстату від 28.09.2005 № 286).

Увага: до виконання нормативу не враховують працевлаштованих осіб з інвалідністю, які працюють за сумісництвом

Якщо роботодавець не виконав нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, у рядку 6 форми № 10-ПІ зазначають суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання цього нормативу. Такі суми санкцій підлягають сплаті до відділень Фонду на рахунки, відкриті в органах Держказначейства за місцем державної реєстрації, до 15 квітня року, що настає за роком, у якому було порушено норматив.

Для роботодавців, у яких працює 15 і більше осіб, сума адміністративно-господарських санкцій дорівнює добутку середньорічної зарплати штатного працівника і кількості інвалідів, не працевлаштованих усупереч Закону № 875. Якщо ж кількість працюючих осіб — від 8 до 15 осіб, сума таких санкцій дорівнює половині середньорічної зарплати штатного працівника.

Аби унаочнити заповнення форми № 10-ПІ, наведемо Приклад.

Приклад: Розрахунок штрафу за невиконання нормативу щодо працевлаштування осіб з інвалідністю

Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у 2016 році становила 10 осіб. Фонд оплати праці штатних працівників дорівнював 952 тис. грн, відповідно середньорічна зарплата на одного працівника становить 95,2 тис. грн (952 тис. грн ÷ 10).

Роботодавцеві доведеться сплатити адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу у сумі 47,6 тис. грн (95,2 тис. грн ÷ 2).

Приклад заповнення розділу «Кількість працівників та фонд оплати праці» форми № 10-ПІ наведемо у Додатку.

Додаток

Приклад заповнення форми № 10-ПІ

(Витяг)

Звіт про працевлаштування і зайнятість інвалідів (10-ПІ): заповнюємо правильно

Окрім того, роботодавці мають подавати до центрів зайнятості за місцем реєстрації інформацію про наявність у них вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування осіб з інвалідністю як звіт про наявність вакансій, форму якого затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини