Утилізація зношених шин

40
Підприємство здає на утилізацію зношені шини. Як відобразити в обліку таку операцію?

СИТУАЦІЯ

Підприємство здає на утилізацію зношені шини. Як відобразити в обліку таку операцію?

РІШЕННЯ

Вартість шин списують на один із витратних рахунків під час їх установлення на автомобіль. Після цього облік таких шин здійснюють лише кількісно.

Оприбуткування шин

Інколи зношені шини підприємство може продати як вторинну сировину. Такі шини підприємство має оприбуткувати за ціною можливої реалізації проведенням: дебет субрахунку 209 «Інші матеріали» з кредитом субрахунку 719 «Інші операційні доходи».

Однак частіше зношені шини нічого не варті, а підприємство, яке ними володіє, сплачує ще й додаткові кошти за їх утилізацію (видалення) спеціалізованому підприємству. Тобто такі шини є безповоротними відходами, облік яких ведуть лише кількісно.

Передача шин спеціалізованому підприємству

Для уникнення порушень законодавства про охорону навколишнього природного середовища зношені шини доцільно передавати на утилізацію (видалення) спеціалізованому підприємству, яке має ліцензії на операції з відходами. При цьому необхідно укласти договір з таким підприємством та оформляти передачу різних відходів актами приймання-передачі.

Знову-таки, передача зношених шин, які є безповоротними відходами, спеціалізованому підприємству в бухгалтерському обліку не відображається. Тобто таку операцію зазначають у відповідних документах лише кількісно. Водночас витрати на оплату послуг спеціалізованого підприємства відносять до складу витрат.

У бухгалтерському обліку витрати, які виникли внаслідок оплати послуг спеціалізованого підприємства, можна відносити до прямих виробничих, загальновиробничих, адміністративних, збутових чи інших операційних витрат. Тут все залежить від того, з якою метою використовували такі шини.

Якщо підприємство продає шини спеціалізованому підприємству, то потрібно відобразити дохід від їх реалізації проведенням: дебет субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» з кредитом субрахунку 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів». При цьому підприємство, яке продає такі шини, має списати собівартість реалізованих запасів проведенням: дебет субрахунку 943 «Собівартість реалізованих виробничих запасів» з кредитом субрахунку 209.

Визнані у бухгалтерському обліку витрати та доходи впливають на фінансовий результат до оподаткування, на якому базується розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток (пп. 134.1.1 Податкового кодексу України).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль