Відпустка повної тривалості новоприйнятому працівникові

401
Що робити, якщо працівник, який пропрацював всього два місяці бажає взяти відпустку, та ще і повної тривалості? Чи можна надати таку відпустку?

Чи можна надати відпустку повної тривалості новоприйнятому працівнику після двох місяців роботи

Можна, якщо на це погоджується роботодавець.

За загальним правилом право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві чи у фізособи (ч. 5 ст. 10 Закону № 504). Як виняток до спливу шестимісячного строку відпустку повної тривалості надають, зокрема, інвалідам, особам віком до 18 років, жінкам перед декретною відпусткою тощо (ч. 7 ст. 10 Закону № 504).

Якщо працівнику надають відпустку до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи, її тривалість розраховують пропорційно відпрацьованому часу. Тобто якщо повна тривалість відпустки працівника становить 24 календарних дні, то після двох місяців роботи він має право на відпустку не більше чотирьох календарних днів (2 міс. ÷ 12 міс. × 24 к. дн.).

Відпустка повної тривалості новоприйнятому працівникові Увага: новоприйнятий працівник має право на відпустку повної тривалості, якщо на це погоджується роботодавець

Якщо ж працівник бажає відгуляти відпустку більшої чи повної тривалості, то зробити це цілком реально.

У останньому пункті пільгового переліку осіб, що можуть взяти відпустку повної тривалості, не відпрацювавши півроку, сказано: «в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором». Тобто, якщо працівник не належить до жодної з категорій, визначених частиною сьомою статті 10 Закону № 504, передбачити порядок надання йому відпустки у перший рік роботи можна у трудовому договорі. Фахівці Мінсоцполітики вважають (лист від 20.08.2015 № 507/13/133-15), що щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи можна надати працівнику за домовленістю сторін. Тому якщо працівник звернеться до роботодавця із заявою про надання відпустки повної тривалості, а роботодавець погодиться, про що свідчитиме відповідний наказ, — такий обмін документами вказуватиме на наявність угоди між сторонами.

Більше цікавих ситуацій шукайте у консультації: 
«Розрахунок та коригування відпускних»



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль