Головбух

Відпустка повної тривалості новоприйнятому працівникові

  • 22 червня 2017
  • 3034

Що робити, якщо працівник, який пропрацював всього два місяці бажає взяти відпустку, та ще і повної тривалості? Чи можна надати таку відпустку?

Чи можна надати відпустку повної тривалості новоприйнятому працівнику після двох місяців роботи

Можна, якщо на це погоджується роботодавець.

За загальним правилом право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві чи у фізособи (ч. 5 ст. 10 Закону № 504). Як виняток до спливу шестимісячного строку відпустку повної тривалості надають, зокрема, інвалідам, особам віком до 18 років, жінкам перед декретною відпусткою тощо (ч. 7 ст. 10 Закону № 504).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо працівнику надають відпустку до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи, її тривалість розраховують пропорційно відпрацьованому часу. Тобто якщо повна тривалість відпустки працівника становить 24 календарних дні, то після двох місяців роботи він має право на відпустку не більше чотирьох календарних днів (2 міс. ÷ 12 міс. × 24 к. дн.).

Відпустка повної тривалості новоприйнятому працівникові Увага: новоприйнятий працівник має право на відпустку повної тривалості, якщо на це погоджується роботодавець

Якщо ж працівник бажає відгуляти відпустку більшої чи повної тривалості, то зробити це цілком реально.

У останньому пункті пільгового переліку осіб, що можуть взяти відпустку повної тривалості, не відпрацювавши півроку, сказано: «в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором». Тобто, якщо працівник не належить до жодної з категорій, визначених частиною сьомою статті 10 Закону № 504, передбачити порядок надання йому відпустки у перший рік роботи можна у трудовому договорі. Фахівці Мінсоцполітики вважають (лист від 20.08.2015 № 507/13/133-15), що щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи можна надати працівнику за домовленістю сторін. Тому якщо працівник звернеться до роботодавця із заявою про надання відпустки повної тривалості, а роботодавець погодиться, про що свідчитиме відповідний наказ, — такий обмін документами вказуватиме на наявність угоди між сторонами.

Більше цікавих ситуацій шукайте у консультації: 
«Розрахунок та коригування відпускних»

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Відпустка повної тривалості новоприйнятому працівникові
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл