Який порядок заповнення розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП

275
Як правильно заповнити розділ 3 повідомлення за формою 20-ОПП? Здавалося б, що тут складного? Пропонуємо розібратися у цьому питанні

У повідомленні за ф. № 20-ОПП розділ 3 — «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» заповнюються так:

  • перше надання — вносяться всі об’єкти оподаткування;
  • наступні подання — вноситься новий об’єкт оподаткування, або об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни.

Графа 2 «Код ознаки надання інформації» має значення:

  • 1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування;
  • 3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
  • 6 — закриття об’єкта оподаткування.

У графу 2 «Код ознаки надання інформації» при поданні інформації про новий об’єкт оподаткування вноситься значення «1— первинне надання інформації про об’єкти оподаткування.

Значення «3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування» вноситься у графу 2 «Код ознаки надання інформації» при зміні відомостей про об’єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування), зазначається оновлена інформація про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

При перепрофілюванні або зміні призначення об’єкта оподаткування, інформація, щодо такого об’єкта у повідомленні надається двома рядками. У першому відображається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється. У графу 2 вноситься значення «6 — закриття об’єкта оподаткування». Другий рядок відображає оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого(у графу 2 вноситься значення «1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування). При цьому ідентифікатор об’єкта  оподаткування змінюється.

Відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування заповнюється графа 3 «Тип об’єктів оподаткування». Такий довідник розміщений на інформаційних стендах контролюючих органів та оприлюднений на офіційному веб-сайті ДФС.

Увага: у разі подання платником податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20−ОПП щодо приміщення, в якому суб'єктом господарювання здійснюватимуться операції з купівлі-продажу іноземної валюти, для визначення типу об’єкту оподаткування можливо вибирати одну з наступних назв типу об’єкту оподаткування:

  • пункт обміну іноземної валюти;
  • каса фінансової установи;
  • каса відокремленого підрозділу фінансової установи;
  • каса відділення поштового зв’язку національного оператора поштового зв’язку.

Отже, при визначенні типу об’єкту оподаткування та заповненні повідомлення за ф.№ 20-ОПП та заяви за формою № 1-РРОВ (про реєстрацію РРО з купівлі-продажу іноземної валюти), платнику податків необхідно керуватись нормами чинного законодавства та самостійно обрати відповідний тип об’єкту оподаткування (лист ГУ ДФС у м. Києві від 20.01.2017 № 1241/10/26-15-08-01-22).

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» — це числове значення. У його складі код, тип об’єкта оподаткування та внутрішній ідентифікатор. Внутрішній ідентифікатор приймається самою особою і складається з 5 знаків. Наприклад, для кафе ідентифікатор об’єкта оподаткування може бути 24700002, 247-відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, код типу об’єкта оподаткування, 00002 — внутрішній ідентифікатор, прийнятий самою особою. При зміні місцезнаходження об’єкта оподаткування зазначається нове місцезнаходження об’єкта. Відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою заповнюються графи 6-7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування». КОАТУУ розміщений на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.

Графа 9 «Стан об’єкта оподаткування» визначає будується чи готується до введення в експлуатацію, експлуатується, чи тимчасово не експлуатується, орендується, здається в оренду, не придатний для експлуатації, об’єкт відчужений/повернутий власнику, заміна призначення/перепрофілювання.

Графа 10  «Вид права на об’єкт» зазначає право власності, право володіння, право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій). Право оперативного управління, право господарського відання, право довгострокового користування або оренда, право постійного користування, право короткострокового користування, оренди або найму довірче управління майном, іпотека.

Проставлена позначка в графі 11 є підставою для взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Більше цікавої інформації шукайте у консультації: 
«Повідомлення за формою № 20-ОПП: кому та коли подавати»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль