Головбух

Який порядок заповнення розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП

 • 21 червня 2017
 • 514

Як правильно заповнити розділ 3 повідомлення за формою 20-ОПП? Здавалося б, що тут складного? Пропонуємо розібратися у цьому питанні

У повідомленні за ф. № 20-ОПП розділ 3 — «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» заповнюються так:

 • перше надання — вносяться всі об’єкти оподаткування;
 • наступні подання — вноситься новий об’єкт оподаткування, або об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни.

Графа 2 «Код ознаки надання інформації» має значення:

 • 1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування;
 • 3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
 • 6 — закриття об’єкта оподаткування.

У графу 2 «Код ознаки надання інформації» при поданні інформації про новий об’єкт оподаткування вноситься значення «1— первинне надання інформації про об’єкти оподаткування.

Значення «3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування» вноситься у графу 2 «Код ознаки надання інформації» при зміні відомостей про об’єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування), зазначається оновлена інформація про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

При перепрофілюванні або зміні призначення об’єкта оподаткування, інформація, щодо такого об’єкта у повідомленні надається двома рядками. У першому відображається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється. У графу 2 вноситься значення «6 — закриття об’єкта оподаткування». Другий рядок відображає оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого(у графу 2 вноситься значення «1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування). При цьому ідентифікатор об’єкта  оподаткування змінюється.

Відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування заповнюється графа 3 «Тип об’єктів оподаткування». Такий довідник розміщений на інформаційних стендах контролюючих органів та оприлюднений на офіційному веб-сайті ДФС.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Який порядок заповнення розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Увага: у разі подання платником податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20−ОПП щодо приміщення, в якому суб'єктом господарювання здійснюватимуться операції з купівлі-продажу іноземної валюти, для визначення типу об’єкту оподаткування можливо вибирати одну з наступних назв типу об’єкту оподаткування:

 • пункт обміну іноземної валюти;
 • каса фінансової установи;
 • каса відокремленого підрозділу фінансової установи;
 • каса відділення поштового зв’язку національного оператора поштового зв’язку.

Отже, при визначенні типу об’єкту оподаткування та заповненні повідомлення за ф.№ 20-ОПП та заяви за формою № 1-РРОВ (про реєстрацію РРО з купівлі-продажу іноземної валюти), платнику податків необхідно керуватись нормами чинного законодавства та самостійно обрати відповідний тип об’єкту оподаткування (лист ГУ ДФС у м. Києві від 20.01.2017 № 1241/10/26-15-08-01-22).

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» — це числове значення. У його складі код, тип об’єкта оподаткування та внутрішній ідентифікатор. Внутрішній ідентифікатор приймається самою особою і складається з 5 знаків. Наприклад, для кафе ідентифікатор об’єкта оподаткування може бути 24700002, 247-відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, код типу об’єкта оподаткування, 00002 — внутрішній ідентифікатор, прийнятий самою особою. При зміні місцезнаходження об’єкта оподаткування зазначається нове місцезнаходження об’єкта. Відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою заповнюються графи 6-7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування». КОАТУУ розміщений на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.

Графа 9 «Стан об’єкта оподаткування» визначає будується чи готується до введення в експлуатацію, експлуатується, чи тимчасово не експлуатується, орендується, здається в оренду, не придатний для експлуатації, об’єкт відчужений/повернутий власнику, заміна призначення/перепрофілювання.

Графа 10  «Вид права на об’єкт» зазначає право власності, право володіння, право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій). Право оперативного управління, право господарського відання, право довгострокового користування або оренда, право постійного користування, право короткострокового користування, оренди або найму довірче управління майном, іпотека.

Проставлена позначка в графі 11 є підставою для взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Більше цікавої інформації шукайте у консультації: 
«Повідомлення за формою № 20-ОПП: кому та коли подавати»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл