Єдиноподатники з доходом менше 1 мільйона гривень та РРО

368
Чи може єдиноподатник, обсяг річного доходу якого менший за 1 млн грн, обладнати деякі зі своїх торгових точок РРО, не зареєстрованими в органах ДФС

Єдиноподатники мають право за власним рішенням (до досягнення річного обсягу доходу 1 млн грн) обладнувати торгові точки РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи та проводити через них готівкові розрахунки з покупцями.

Таке право їм дає стаття 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Адже згідно з нею застосовувати «нефіскальні» РРО мають право суб’єкти господарювання, які не застосовують РРО та розрахункові книжки згідно зі статтею 9 Закону про РРО.

Оскільки за Законом про РРО це право, а не обов’язок, то єдиноподатник має самостійно вирішувати: обладнувати усі торгові точки «нефіскальними» РРО чи лише деякі з них.

«Нефіскальні» РРО не потрібно реєструвати в органі контролю, як і подавати звітність щодо проведених через них розрахунків.

Наявність «нефіскального» РРО дасть змогу:

  • автоматизувати облік проданого товару;
  • пришвидшити підрахунок вартості товару, який відпускають;
  • контролювати виручку, що отримують продавці від реалізації;
  • підтвердити обсяги виручки, отриманої від реалізації, у разі спору з органами контролю щодо обсягів проведених операцій.

Тобто, РРО у єдиноподатника може бути, і його можна не реєструвати і використовувати у «нефіскальному» режимі.

Однак в асортименті товарів у будь-якій торговій точці не має бути технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Адже за їх наявності незалежно від обсягу річного доходу усі готівкові розрахунки та безготівкові із застосуванням платіжних карток в усіх торгових точках необхідно проводити через зареєстровані та переведені у фіскальний режим роботи РРО.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлює постанова КМУ від 16.03.2017 № 231.

Більше корисних рекомендацій шукайте у консультації: 
«Застосування РРО та касова дисципліна»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль