Головбух

Звітність з рентної плати за спеціальне водокористування: найпоширеніші помилки 2017

  • 15 червня 2017
  • 1064

ДФСУ здійснено аналіз даних податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата) за перший квартал 2017 року

Внаслідок проведеного аналізу було встановлено, що окремі платники при поданні податкової звітності до органу ДФС не дотримувались порядку її заповнення, що призвело до  подання звітності з  помилками.

Де найчастіше помиляються платники?

Невірно заповнюється платниками рядок 8 «Об'єкт оподаткування з початку року» у додатку 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» (далі - Додаток 5) до податкової декларації з рентної плати (далі - Декларація). 

Внаслідок невірного заповнення, в окремих випадках значення рядка 8 (р.8 = р.8.1 + р.8.2) дорівнює невірному значенню за наявності показників у рядках 8.1 або 8.2. Окремі порушення  виявлено у всіх областях у поданій звітності платників Плати по ГУ ДФС, які пов'язані з некоректним відображенням об'єкта оподаткування.

Платники застосовують неіснуючі коефіцієнти до ставок Плати. Також має місце неправильний порядок відображення застосованих коефіцієнтів до ставок Плати у рядках поданої звітності. Відповідно до порядку складання податкової звітності з Плати:

  • у рядку 10.1 повинен зазначатись коефіцієнт 0,005 до ставок Плати відповідно до пункту 255.6 стптті 255 Податкового кодексу України (далі - ПК);
  • у рядку 10.2 - коефіцієнт 0,3 до ставок Плати відповідно до пункту 255.6 статті 255 ПК;
  • у рядку 10.03 - коефіцієнт 2 відповідно до підпункту 255.11.10 пункту 255.11 статті 255 ПК;
  • у рядку 10.4 - коефіцієнт 5 відповідно до підпункту 255.11.13 пункту 255.11 статті 255 ПК.

У рядках 10.1 - 10.4 Додатку 5 до Декларації окремими платниками Плати у більшості областей було задекларовано неіснуючі коефіцієнти до ставок Плати (наприклад, 72.25; 90; 53; 75). А у рядку 9 «Ставка рентної плати» Додатку 5 відсутні ставки рентної плати.

 За результатами аналізу податкової звітності незначні помилки, які припускають платники під час декларування податкових зобов'язань з Плати виявлено з рентної плати за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики.

Це додаток 7 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики» (далі - Додаток 7) до Декларації.Так, платниками зазначаються інші ставки рентної плати, ніж передбачені ПК у рядку 7 «Ставка рентної плати» Додатка 7 до Декларації.

Тому,  з урахуванням зазначених помилок просимо платників Плати з усіх областей звернути увагу на дотримання ними порядку податкової звітності з Плати, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17. 08. 2015 року № 719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл