Головбух

Держпродспоживслужба прокоментувала скасування державного регулювання цін

  • 13 червня 2017
  • 88

Як відомо, нещодавно державне регулювання цін на продовольчі товари було скасовано. І ось нарешті Держпродспоживслужба прокоментувала цю подію та надала роз’яснення щодо скасування державного регулювання цін

07.06.2017 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 07.06.2017 р. № 394 якою скасував державне регулювання цін на продовольчі товари та послуги на ринках.

Дехто новині зрадів, але скасування державного регулювання цін все ж викликає багато запитань як з боку покупців, так і з боку продавців та виробників. Чого чекати від скасування державного регулювання цін на продовольчі товари? Держпродспоживслужба прокоментувала скасування державного регулювання цін та пояснила, навіщо це потрібно.

Скасування державного регулювання цін на продовольчі товари – що це означає і навіщо це потрібно?

У коментарі до урядової постанови зазначено, що головна мета скасування державного регулювання цін на продовольчі товари та послуги – зниження адміністративного тиску на бізнес та усунення надмірного втручання держави в економічні процеси бізнесу. На думку урядовців це має призвести до розвитку конкуренції та загальної дебюрократизації у сфері ціноутворення.

Також, це дозволить бізнесу змінювати ціни в залежності від цінових коливань ринку, що у свою чергу має дозволити виробникам швидше пристосовуватися до змін ринку.

Відтепер суб’єкти господарювання самостійно здійснюватимуть формування цін у режимі вільного ціноутворення в залежності від попиту та пропозицій на споживчому ринку.

Держпродспоживслужба у свою чергу займатиметься регулюванням цін на тарифи за житлово-комунальні послуги та регулюванням цін на лікарські засоби.

Чого чекати від скасування державного регулювання цін?

З 01.08.2017 буде скасовано державне регулювання цін на продовольчі товари та послуги в частині встановлення:

  • торговельних надбавок не вище 15% до оптової ціни виробника чи митної вартості товару на 15 груп товарів: борошна, хліба, макаронних виробів, круп, цукру, м'ясо, ковбасні вироби, молоко та сир, сметану, вершкове масло, соняшникову олію та яйця;
  • декларування змін оптово-відпускних цін на 13 груп товарів: пшеничне борошно 1 та 2 сортів, житнє борошно, гречані крупи, м'ясо та ковбасні вироби, окрім ковбас вищого сорту, молоко коров'яче питне, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову;
  • граничних рівнів рентабельності виробництва борошна та соціального хліба;
  • граничних рівнів рентабельності та надбавок на дитяче харчування;
  • граничних рівнів рентабельності пакування продовольчих товарів, щодо яких запроваджено державне регулювання цін, без урахування сировини не вище ніж на 10%;
  • державного регулювання цін на послуги на ринку  продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Однак всі ці зміни цілком очікувані, адже ще з 01.20.2016 р. було запроваджено пілотний проект призупинення державного регулювання цін на вищезгадані товари та послуги, який було прийнято постановою КМУ від 22.09.2016 р. № 656.

Відповідно до постанови № 656, Держстату та обласним і Київській держадміністраціям було доручено провести моніторинг цін на продовольчі товари до 01.01.2017 р. та надати статистичні дані до Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку у свою чергу мав надати свої коментарі щодо статистичних даних Уряду. Міністерством було внесено відповідні пропозиції щодо удосконалення пілотного проекту.

За ствердженнями Мінекономрозвитку, тимчасове скасування державного регулювання цін на продовольчі товари суттєво не вплинуло на динаміку цін, отже проект можна вважати успішним, а відтак, державне регулювання цін на продовольчі товари скасовано.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл