Головбух

Включення до доходу неповерненої поворотної фіндопомоги при переході на спрощену систему

  • 13 червня 2017
  • 912

Чи потрібно підприємству, яке з 01.01.2017 перейшло на спрощену систему оподаткування, включати до доходу неповернену суму поворотної фіндопомоги, отриману у 2015 році під час перебування на загальній системі оподаткування

Поворотна фінансова допомога не включається підприємством до доходу ані під час перебування на загальній системі оподаткування, ані після переходу на спрощену систему оподаткування. Пояснимо чому.

Починаючи з 01.01.2015 об’єктом оподаткування податком на прибуток є визначений у бухобліку фінансовий результат до оподаткування з урахуванням різниць, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України (ПК). За правилами ПСБО 15 «Дохід» суми поворотної фіндопомоги не включають до доходу, оскільки така допомога не збільшує активів і не зменшує зобов’язань. ПК також не передбачає формування різниць за отриманою поворотною фінансовою допомогою.

До доходу єдиноподатника включають суму поворотної фінансової допомоги, яку отримав і не повернув платник єдиного податку протягом 12 календарних місяців із дня її отримання (пп. 3 п. 292.11 ПК). Суму поворотної фінансової допомоги включають до складу доходу такого платника наступного дня після закінчення 12 календарних місяців із дня отримання такої допомоги.

Як бачимо, єдиноподатник має збільшити дохід на суму поворотної фінансової допомоги наступного дня після закінчення 12 календарних місяців із дня отримання такої допомоги. А у нашій ситуації умов щодо строку отримання та неповернення єдиноподатником поворотної фінансової допомоги не дотримано, тому включати суму поворотної фінансової допомоги до доходу єдиноподатника не потрібно. Надто, що податківці взагалі не вимагають включати до доходу єдиноподатника отриману поворотну фінансову допомогу в період перебування на загальній системі оподаткування (ЗІР, категорія 108.01.02).

Зауважимо, що неповернена фінансова допомога потрапить до доходу єдиноподатника після спливу строку позовної давності за нею, але лише у випадку реєстрації єдиноподатника платником ПДВ (п. 292.3 ПК).

Дізнайтеся також: Коли дфс штрафує за поворотну фінансову допомогу.

Більше корисного читайте у консультації
 «Поворотна фіндопомога: облік в отримувача»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл