Як облікувати реалізацію тари, вартість якої не відома

27
Підприємство разом із товарами отримало тару, яку хоче продати. Проте вартість тари не вказано в первинних документах. Як відобразити продаж тари, якої немає в обліку?

Чи може підприємство продати тару (піддони), отриману від постачальника разом із товаром і яка залишилась на підприємстві після реалізації товару кінцевому покупцю? Вартості піддонів у первинних документах не зазначили. Як відобразити продаж піддонів, яких немає в обліку? Чи можна зареєструвати податкову накладну на постачання піддонів, якщо «вхідної» податкової накладної немає?

Реалізація тари - облік і продаж

У такій ситуації тара є неповоротною стосовно постачальника, що поставив її покупцю разом із товаром. Як ми зрозуміли із запитання, тару та її вартість у первинних документах не виокремлювали від товару та не відносили до первісної вартості товару.

Отож, потрібно оприбуткувати піддони.

Якщо покупець із самого початку планував продати такі піддони, він мав їх оприбуткувати проведенням: дебет субрахунку 204 «Тара й тарні матеріали» (підприємство не займається торговельною діяльністю і громадським харчуванням) або субрахунку 284 «Тара під товарами» (організація займається торговельною діяльністю або громадським харчуванням) із кредитом субрахунку 718 «Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів».

Якщо наявність піддонів встановили згодом і після цього прийняли рішення їх продати, підприємство оприбутковує їх проведенням: дебет субрахунку 204 (підприємство не займається торговельною діяльністю і громадським харчуванням) або субрахунку 284 (організація займається торговельною діяльністю або громадським харчуванням) із кредитом субрахунку 719 «Інші доходи від операційної діяльності».

Оприбутковують таку тару в обох зазначених випадках за чистою вартістю реалізації (пп. 6.1 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Мінфіну від 10.01.2007 № 2).

Під час реалізації піддонів підприємство — платник ПДВ одночасно:

  • відображає дохід від їх реалізації проведенням: дебет рахунку 36 «Розрахунки з покупцями та замовниками» з кредитом субрахунку 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів»;
  • нараховує суму податкового зобов’язання з ПДВ проведенням: дебет субрахунку 712 із кредитом субрахунку 641 «Розрахунки за податками»;
  • списує собівартість реалізованих піддонів проведенням: дебет субрахунку 943 «Собівартість реалізованих виробничих запасів» із кредитом відповідного субрахунку 204 або 284.

Попри те що на піддони немає «вхідної» податкової накладної, за їх постачання платник ПДВ нараховує податкові зобов’язання відповідно до вимог статті 187 Податкового кодексу України (ПК). Тобто за загальним правилом — «за першою подією». Якщо піддони придбають за бюджетні кошти — «за касовим методом» (на дату отримання коштів, іншого виду компенсації).

На дату виникнення податкового зобов’язання платник складає податкову накладну та реєструє її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у терміни, передбачені пунктом 201.10 ПК:

  • складену з 1-го по 15-й календарний день (включно) календарного місяця, — до останнього дня (включно) календарного місяця її складання;
  • складену з 16-го по останній календарний день (включно) календарного місяця, — до 15-го календарного дня (включно) наступного календарного місяця за місяцем її складання.

Реєстрація податкових накладних у ЄРПН не залежить від реєстрації «вхідних» податкових накладних.

Більше корисного матеріалу читайте у консультації:
"Облік зворотної та незворотної тари



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль