«Купуємо» пенсійний стаж

103
Відпустку для догляду за дитиною до шести років не зараховують до страхового стажу для пенсії, позаяк за цей період не сплачують страхових внесків. Але ж не хочеться втрачати три роки стажу… Чи може працівник сплатити їх самостійно?

Перебуваючи у відпустці без збереження зарплати для догляду за дитиною до шести років, працівниця не має права укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, бо перебуває у трудових відносинах із підприємством. А от після звільнення вона матиме право «докупити» необхідний пенсійний стаж за попередні роки.

Загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:

  • громадяни України;
  • іноземці — якщо інше не встановлено міжнародними договорами, обов’язковість яких визнала ВРУ;
  • особи без громадянства, —

які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України.

До них належать, зокрема, особи (п. 1 ст. 11 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV; далі — Закон № 1058), які:

  • отримують допомогу з тимчасової непрацездатності;
  • перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують відповідну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • отримують допомогу для догляду за дитиною до трьох років.

Норми Закону № 1058 слід застосовувати у частині, що не суперечить Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Добровільно сплачувати єдиний внесок мають право:

  • особи, які досягли 16 років і не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до платників єдиного внеску, у т. ч. іноземці й особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надала ВРУ, — на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
  • члени фермерського господарства, особистого селянського господарства.

Працівниця, яка перебуває у відпустці без збереження зарплати для догляду за дитиною до шести років, не має права укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі — договір), позаяк перебуває у трудових відносинах із підприємством. Хоча і не є застрахованою особою.

Особа, яка має право добровільно сплатити єдиний внесок, може укласти договір у ДФС. Для цього треба подати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, трудову книжку і довідку з ПФУ за формою ОК-5. Такий договір може стати у пригоді для:

  • студентів навчальних закладів;
  • громадян, які працюють за кордоном;
  • самозайнятого населення;
  • «неофіційних» працівників.

«Купуємо» пенсійний стаж Мінімальний строк договору — рік.

Якщо згодом працівниця звільниться, вона зможе укласти договір про разову сплату єдиного внеску за попередні періоди, протягом яких не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у т. ч. за період із 01.01.2004 по 31.12.2010). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчислену на основі максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору (абз. 1 ч. 5 ст. 10 Закону № 2464).

«Купуємо» пенсійний стаж Розмір єдиного внеску — 22% бази нарахування єдиного внеску.

«Купити» пенсійний стаж — задоволення недешеве й по кишені далеко не кожному. Приміром, у 2017 році мінімальний страховий внесок дорівнює 704 грн (3200 грн × 22%). Один рік стажу «коштуватиме» щонайменше 8448 грн. Чи варта шкурка вичинки? Кожен вирішує на свій розсуд.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль