Головбух

Путівка за кошти підприємства: облік і оподаткування

  • 9 червня 2017
  • 2855

Як обліковується і оподатковується путівка за кошти підприємства?

Як обліковувати й оподатковувати путівкиза кошти підприємства, які останнє надає своїм працівникам, залежить від їх фінансування і форми надання. Адже підприємство може відшкодувати працівникові вартість путівки або оплатити її безпосередньо на рахунок санаторію. Путівки також компенсують за кошти соцстраху або профспілки.

Детально розглянемо, що робити з путівками, які надають працівникам саме за рахунок підприємства.

Бухгалтерський облік

Підприємство придбаває путівки та обліковує їх на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті». Їх надходження відображаємо у бухобліку проведенням: дебет субрахунку 331 із кредитом субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».

Коли путівки видали працівникам, їхню вартість списуємо на витрати. Залежно від того, в якому відділі працює працівник, такі витрати обліковуємо на рахунках 23, 91, 92, 93 або субрахунку 949.

ПДФО та військовий збір

З погляду оподаткування ПДФО надання путівки (у грошовій або негрошовій формі) — це або оплата праці (якщо надання путівок передбачене колективним договором), або додаткове благо фізособи-одержувача. У загальному порядку додаткові блага включають до оподатковуваного доходу платника. Але з усіх правил є винятки. Так, стаття 165 Податкового кодексу України (ПК) перелічує додаткові блага,що не оподатковують ПДФО.

Зокрема, до складу оподатковуваного доходу платника не включаємо вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника та/або його дітей віком до 18 років. За умови, що такі путівки надано безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки):

  • професійною спілкою, до якої він сплачує профспілкові внески як член профспілки;
  • фондом загальнообов’язкового державного соцстрахування (пп. 165.1.35 ПК).

Отже,профспілкові та соціальні путівки ПДФО не оподатковуємо. Коли ж немає документальних підтверджень, що путівку профінансовано за рахунок соцстраху або профспілки, тобто її відшкодувало безпосередньо підприємство, тоді її вартість — база оподаткування ПДФО.

Якщо підприємство компенсує працівникові вартість путівки грошима, ПДФО добуваємо шляхом простого множення вартості путівки на 18%.

Якщо роботодавець компенсує вартість путівки санаторію, це зарплатна виплата(додаткове благо) у негрошовій формі. У такому разі ПДФО розраховуємо із застосуванням натурального коефіцієнта (п. 164.5 ПК). За ставки ПДФО 18% натуркоефіцієнт становить 1,2195 (100 ÷(100 – 18)).

Путівка за кошти підприємства: облік і оподаткування Увага: путівку відшкодувало підприємство — оподатковуємо її вартість ПДФО та військовим збором

Оскільки ПДФО та військовим збором оподатковують за принципом «один на двохоб’єкт» (пп. 1.2 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК), на путівки коштом роботодавця нараховуємо ще й військовий збір. Ставка військового збору стандартна — 1,5%. Натуркоефіцієнт під час визначення військового збору не застосовуємо. Ані за грошових, ані за негрошових доходів.

Пам’ятаємо, що доходом працівника буде лише відшкодована підприємством частина путівки. Тобто, якщо підприємство оплатило (відшкодувало) працівникові путівку зі знижкою, дохід працівника — розмір знижки.

Залежно від визначення путівки зарплатною виплатою чи додатковим благому податковому розрахунку форми № 1ДФ вартість безоплатної путівки від роботодавця відображаємо за ознакою доходу «101» або «126». Суму нарахованого та виплаченого доходу й суму утриманого і сплаченого військового збору записуємо у рядку «Військовий збір» розділу ІІ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл