Головбух

Здача торгової виручки через термінал самообслуговування

  • 9 червня 2017
  • 482

Не всім підприємствам потрібно замовляти послуги інкасаторів. Особливо якщо сума торгової виручки не така вже і велика. От і постає питання, чи можна здати торгову виручку через термінал самообслуговування?

Не для всіх підприємств є актуальним замовлення інкасаторів, а деякі можуть не встигати задавати торгову виручку у касі банку самостійно. Інша справа - термінали самообслуговування, що працюють цілодобово і в яких всі необхідні операції можна зробити самостійно. Отже, як проходить здача торгової виручки через термінал самообслуговування і чи можна так робити взагалі?

Так, здавати торгову виручку через термінал самообслуговування можна.

Документальне оформлення операцій приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування передбачено Інструкцією про ведення касових операцій банками в України, затвердженою постановою правління НБУ від 01.06.2011 № 174 (далі — Положення № 174).

Зокрема, пунктом 1.17 розділу ІV Положення № 174 передбачено, що за операціями із видачі готівки або приймання її для зарахування на відповідний рахунок із застосуванням платіжних пристроїв формується та роздруковується відповідний касовий документ (квитанція/чек банкомата, сліп) на паперовому носії, який видається клієнту.

Про те, що підприємство може здавати торгову виручку із застосуванням платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки, сказано і в пункті 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637).

Зокрема, пункт 2.8 Положення № 637 доповнено текстом про можливість самостійно здавати готівкову виручку через платіжні термінали та через пункти приймання готівки або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів. Крім того, визначено, що готівкова виручка може бути зарахована на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.

Більше корисного матеріалу шукайте у консультації

Розрахунки у сфері торгівлі через платіжні термінали

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл