Здача торгової виручки через термінал самообслуговування

283
Не всім підприємствам потрібно замовляти послуги інкасаторів. Особливо якщо сума торгової виручки не така вже і велика. От і постає питання, чи можна здати торгову виручку через термінал самообслуговування?

Не для всіх підприємств є актуальним замовлення інкасаторів, а деякі можуть не встигати задавати торгову виручку у касі банку самостійно. Інша справа - термінали самообслуговування, що працюють цілодобово і в яких всі необхідні операції можна зробити самостійно. Отже, як проходить здача торгової виручки через термінал самообслуговування і чи можна так робити взагалі?

Так, здавати торгову виручку через термінал самообслуговування можна.

Документальне оформлення операцій приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування передбачено Інструкцією про ведення касових операцій банками в України, затвердженою постановою правління НБУ від 01.06.2011 № 174 (далі — Положення № 174).

Зокрема, пунктом 1.17 розділу ІV Положення № 174 передбачено, що за операціями із видачі готівки або приймання її для зарахування на відповідний рахунок із застосуванням платіжних пристроїв формується та роздруковується відповідний касовий документ (квитанція/чек банкомата, сліп) на паперовому носії, який видається клієнту.

Про те, що підприємство може здавати торгову виручку із застосуванням платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки, сказано і в пункті 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637).

Зокрема, пункт 2.8 Положення № 637 доповнено текстом про можливість самостійно здавати готівкову виручку через платіжні термінали та через пункти приймання готівки або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів. Крім того, визначено, що готівкова виручка може бути зарахована на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.

Більше корисного матеріалу шукайте у консультації

Розрахунки у сфері торгівлі через платіжні терміналиПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль