Облік викраденого товару

328
Товар відвантажили покупцю і мали доставити перевізником, але перевізник викрав ці товари! Як бути у такій ситуації і як відбувається облік викраденого перевізником товару?

Не дарма і великі оптові компанії і маленькі магазини рекомендують використовувати лише перевірених перевізників. Ситуації, коли певний товар викрадено перевізником (особливо цінний товар) нажаль трапляються. Як бути у такій ситуації і як здійснюється облік викраденого перевізником товару?

ПРОБЛЕМА

Підприємство, яке перебуває на загальній системі оподаткування, відвантажило товар покупцю. Товар списано зі складу на підставі видаткової накладної. Проте перевізник (фізособа) товар покупцю не доставив. Підприємство подало заяву до правоохоронних органів про викрадення товару. Як відобразити цю ситуацію в обліку продавця? Що робити з податковою накладною?

РІШЕННЯ

Із правової точки зору крадіжка вважається правопорушенням, за яке винну особу може бути притягнуто від адміністративної до кримінальної відповідальності. За визначенням, що містить стаття 185 Кримінального кодексу України, крадіжка — це таємне викрадення чужого майна.

Підприємство правильно вчинило, подавши заяву до правоохоронних органів. Ця заява є підставою для досудового розслідування згідно із статтею 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Наступним кроком є інвентаризація товарно-матеріальних цінностей на складі, обов’язок проведення якої у разі встановлення фактів крадіжок передбачає пункт 7 розділу І Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом МФУ від 02.09.2014 № 879. Навіть якщо відомо, який асортимент товарів та в якій кількості викрадено, і свідченням цьому є дані складського обліку та видаткова накладна, керівник має створити спеціальну комісію, яка проведе таку інвентаризацію.

Облік товару який викрали

У бухгалтерському обліку викрадений товар списується на підставі акту, складеного комісією та затвердженого керівником підприємства.

Окремого рахунку бухгалтерського обліку для викрадених товарів Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291, не передбачено.

Для обліку нестач і втрат від псування цінностей використовують субрахунок 947 «Нестачі і втрати від псування цінностей». А відповідні збитки від таких втрат згідно з вимогами пункту 27 П(С)БО 9 «Запаси»відображають на позабалансовому рахунку 072 «Невідшкодовані нестачі і втрати від псування цінностей».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль