Порядок проведення комплексних перевірок затверджено! До чого готуватись?

194
Постановою від 24.05.2017 № 350 було затверджено порядок здійснення комплексних планових перевірок. Чого очікувати підприємствам?

Відповідні зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» було внесено ще 03.11.2016 р.  На думку урядовців, це мало б лібералізувати державний нагляд.

Що ж воно таке – комплексна перевірка? Як відомо, підприємство перевіряється декількома різними інстанціями, на дотримання чинного законодавства з праці, оподаткування і таке інше. Відтепер, з прийняттям порядку проведення планових комплексних перевірок, все ці перевірки будуть проводитись… комплексно!

Тобто, всі перевірки державними органами контролю проводитимуться одночасно. Звісно, з одного боку це зручно – один раз пройшли і до наступної перевірки можна розслабитись, чи навпаки – приділити увагу вирішенню виявлених проблем. З іншого – проведення комплексної перевірки це якраз таки комплексний стрес. Однак, пропонуємо спочатку розібратися з самим порядком проведення таких перевірок.

Як проводитимуться комплексні перевірки

Комплексні перевірки будуть здійснюватися відповідно до плану здійснення комплексних заходів державного нагляду. План має бути затверджено ДРС та оприлюднено на офіційному сайті служби не пізніше 15 листопада року, що передує плановому.

Строк проведення комплексної перевірки не може перевищувати 10 робочих днів. Для суб'єктів мікро- та малого підприємництва – не більше 5 робочих днів.

Для здійснення комплексної перевірки, кожний орган державного нагляду видає відповідний наказ, що обов'язково має містити найменування суб’єкту господарювання, відносно якого буде здійснюватися перевірка, та предмет комплексного заходу. На підставі цього наказу має бути оформлене посвідчення чи направлення на здійснення комплексної перевірки.

Перед тим, як розпочати проведення комплексної перевірки, всі перевіряючи мають надати для ознайомлення наказ на проведення перевірки, направлення на перевірку, особисті посвідчення. Всі ці документи мають містити реквізити суб’єкта господарювання, що перевіряється, предмет проведення перевірки, а посвідчення мають відповідати тим, що зазначені у наказі на проведення перевірки.

Далі, проходить сама перевірка. Тут все залежить від предмету проведення кожної частини комплексного заходу. А взагалі, читайте одну з минулих публікацій з порадами, як пройти податкову перевірку. У ній ви знайдете багато корисної інформації та поряд, щодо проходження перевірок. А оскільки не зважаючи на свою «комплексність», всі ці перевірки мають багато спільного, то цей матеріал буде особливо актуальним.

Отже, за результатом кожного із комплексних заходів, окремо буде складено по два примірники актів про проходження перевірок. Якщо ж всі заходи комплексної перевірки пройдені без зауважень – керівнику підприємства чи довіреній особі буде вручено не акт, а довідку про проходження перевірки.

Кожен із представників державного органу що проводить перевірку, має ознайомити підприємця із відповідним актом проведення перевірки. Перевіряльники мають зробити це з урахуванням робочого часу підприємства, що встановлений внутрішнім трудовим розпорядком. Тобто, ніхто не має права затримувати керівника підприємства чи уповноважену особу після закінчення робочого дня, щоб ознайомити з актом.

В останній день проведення комплексної перевірки, посадовці, що її проводили мають надати керівнику чи уповноваженій особі один із примірників акту. Якщо ж керівництво чи уповноважена особа не погоджуються із актом – вони можуть підписати його разом із своїми зауваженнями.

Пам'ятайте, зауваження до акту щодо здійснення комплексної перевірки – невід’ємна частина самого акту! Якщо у вас є зауваження, їх потрібно виказати, розписати та обґрунтувати!

Якщо керівник підприємства чи довірена особа не бажають розписатися в акті – перевіряючи роблять в ньому відповідну відмітку. Якщо керівництво підприємства не бажає отримувати акт – його просто надішлють рекомендованим листом з повідомленням про його вручення.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль