Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма № 1-опт (місячна))

1069
Статистична звітність хоча й не є надто штрафонебезпечною, але її складання забирає безцінний час бухгалтера в кінці місяця. Сподіваємось дана консультація дозволить його зберегти

Статистична звітність хоча й не є надто штрафонебезпечною, але її складання забирає безцінний час бухгалтера в кінці місяця. Сподіваємось дана консультація дозволить його зберегти.  Сьогодні розглянемо форму № 1-опт (місячну).

Хто подає звіт за формою № 1-опт (місячна)?

Лицьова частина форми даного звіту та Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2017 рік, затверджений наказом Держстату від 29 грудня 2016 року № 259, чітко вказують, що його подають юридичні особи, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля. Це підприємства, які мають коди за КВЕД, що починаються з 46, а також 47 (у частині оптової торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами). Подається звіт територіальному органу Держстату за місцем знаходження юридичної особи.

Відшкодування комунальних послуг орендодавцю: облік і оподаткування Звіт за формою 1-опт (місячна) подається тільки юридичними особами, для яких оптова торгівля є основною  діяльністю!

Матеріали для завантаження:


1-опт скачать Завантажити звіт 1-опт

Здача звіту 1-опт

Звіт подається не пізніше 4 числа місяця, наступного за звітним. Для подання звіту за травень 2017 р. граничним днем є 6 червня 2017 р. (дата зміщена у зв’язку з вихідними та святкуванням Трійці).

Заповнення звіту 1-опт

Сам звіт за формою 1-опт (місячна)  невеликий та складається всього з однієї маленької таблиці. Сучасна його форма затверджена наказом Держстату від 21.11.2014 № 356. Регулюють його заповнення такі нормативні документи:

 • Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт “Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі”, затверджена наказом Держкомстату від 27.10.2005 р. № 331 (далі – Інструкція № 331).
 • Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт “Звіт про обсяг оптового товарообороту”, затверджене наказом Держстату від 24.11.2014 р. № 17.4-12/51) (далі – Роз’яснення);

Ключовим у заповненні даного звіту є розуміння наповнення поняття “оптовий товарооборот”, його відмінності від роздрібного. Органи Держстату у своїх статистичних щорічниках його визначають наступним чином:

оптовий товарооборот – обсяг перепродажу (продажу без перероблення) підприємствами від свого імені нових або вживаних товарів (готових виробів) на момент їх відпуску, придбаних за власний рахунок без будь-яких змін (крім звичайних для торгівлі операцій: фасування, сортування крупних партій товару, пакування, подрібнення партій, розподіл, складання, перемішування тощо), роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам (крім населення) для їх використання або подальшого продажу як у межах України, так і на експорт.

Відшкодування комунальних послуг орендодавцю: облік і оподаткування Поняття “оптова торгівля” означає продаж товарів лише з підприємницькою метою, тобто у виробництво або для перепродажу. Продаж товарів кінцевому споживачу – це уже роздрібна торгівля

Також Роз’яснення у розділі ІІ зазначає, що обсяги перепродажу повинні уключати інформацію про відшкодування покупної вартості товарів та отримання доходу (торгової націнки) у випадку передачі підприємством партії товару на умовах консигнації іншому підприємству або фізичній особі-підприємцю, які безпосередньо здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі.

Розберемо як заповнити таблицю даного звіту.

Графа звіту

Як заповнювати

Графа 1 “За звітний місяць”, рядок 102 “Оптовий товарооборот – усього”

Наводимо суму оптового товарообороту без ПДВ і акцизу на момент їх відпуску лише за один (звітний) місяць. Отримати їх можна виходячи з оборотів по кредиту 702 рахунку.

Графа 2 “За період з початку року”, рядок 102 “Оптовий товарооборот – усього”

Наводимо суму оптового товарообороту без ПДВ і акцизу на момент їх відпуску накопичувано, починаючи з січня та включаючи звітний місяць. Отримати їх можна виходячи з оборотів по кредиту 702 рахунку.

Які можливі помилки при складанні звіту?

На деякі з помилок вказує сам Держстат у Роз’ясненні або на своєму сайті. Розглянемо, де ж можливі дані помилки:

 • помилка у класифікації при визначенні обсягу товарообороту, який належить до оптового. Груба помилка це віднесення товарообороту до оптового виходячи з обсягів продажу. Відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010), затверджених наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396, критерієм віднесення торгівлі до оптової виступає лише тип покупця і характер використання товару (з підприємницькою метою, тобто у виробництві або для перепродажу), а не кількість товарів, що закуповується. Це відповідає визначенню оптового товарообороту, яке наводилося вище;
 • оптовий товарооборот слід ураховувати без ПДВ і акцизу (на відміну від роздрібного, який обліковується в роздрібних цінах, тобто включаючи ПДВ та акциз);
 • оплачені покупцем, але не відвантажені товари до оптового товарообороту, звичайно, не входять. Включаються тільки відпущені товари. Це відповідає правилам визнання доходу в бухгалтерському обліку;
 • форма містить дані як за звітний місяць, так і за період з початку року у вартісному вираженні (в тис. грн, округлення до десятих!).

Відшкодування комунальних послуг орендодавцю: облік і оподаткування Обсяг продажу (кількість) не можуть бути критерієм щодо віднесення товарообороту до оптового

Яка відповідальність по звіту?

Такий малий та нескладний у своєму заповненні звіт все ж таки може спричинити штраф. Відповідальність за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень визначається ст. 186-3 КпАП. Вона покладена на посадових осіб підприємства, тобто власника (власників) або уповноважений орган, який здійснює керівництво підприємством.

До посадових осіб може бути застосований адміністративний штраф від 170 до 255 грн (ч. 1 ст. 186-3 КпАП) або ж від 255 до 425 грн у разі повторного порушення протягом року (ч. 2 ст. 186-3 КпАП).

Така ж відповідальність існує і за подання недостовірних даних у статистичній звітності, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, або із запізненням.

Крім того, неподання даного звіту та будь-яких інших статистичних звітів може бути підставою для проведення перевірки достовірності первинних і статистичних даних, вивчення стану первинного обліку й статистичної звітності органами Держстату.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль