Головбух

Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма № 1-опт (місячна))

  • 30 травня 2017
  • 3803

Статистична звітність хоча й не є надто штрафонебезпечною, але її складання забирає безцінний час бухгалтера в кінці місяця. Сподіваємось дана консультація дозволить його зберегти

Статистична звітність хоча й не є надто штрафонебезпечною, але її складання забирає безцінний час бухгалтера в кінці місяця. Сподіваємось дана консультація дозволить його зберегти.  Сьогодні розглянемо форму № 1-опт (місячну).

Хто подає звіт за формою № 1-опт (місячна)?

Лицьова частина форми даного звіту та Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2017 рік, затверджений наказом Держстату від 29 грудня 2016 року № 259, чітко вказують, що його подають юридичні особи, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля. Це підприємства, які мають коди за КВЕД, що починаються з 46, а також 47 (у частині оптової торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами). Подається звіт територіальному органу Держстату за місцем знаходження юридичної особи.

Відшкодування комунальних послуг орендодавцю: облік і оподаткування Звіт за формою 1-опт (місячна) подається тільки юридичними особами, для яких оптова торгівля є основною  діяльністю!

Матеріали для завантаження:


1-опт скачать Завантажити звіт 1-опт

Здача звіту 1-опт

Звіт подається не пізніше 4 числа місяця, наступного за звітним. Для подання звіту за травень 2017 р. граничним днем є 6 червня 2017 р. (дата зміщена у зв’язку з вихідними та святкуванням Трійці).

Заповнення звіту 1-опт

Сам звіт за формою 1-опт (місячна)  невеликий та складається всього з однієї маленької таблиці. Сучасна його форма затверджена наказом Держстату від 21.11.2014 № 356. Регулюють його заповнення такі нормативні документи:

  • Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт “Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі”, затверджена наказом Держкомстату від 27.10.2005 р. № 331 (далі – Інструкція № 331).
  • Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт “Звіт про обсяг оптового товарообороту”, затверджене наказом Держстату від 24.11.2014 р. № 17.4-12/51) (далі – Роз’яснення);

Ключовим у заповненні даного звіту є розуміння наповнення поняття “оптовий товарооборот”, його відмінності від роздрібного. Органи Держстату у своїх статистичних щорічниках його визначають наступним чином:

оптовий товарооборот – обсяг перепродажу (продажу без перероблення) підприємствами від свого імені нових або вживаних товарів (готових виробів) на момент їх відпуску, придбаних за власний рахунок без будь-яких змін (крім звичайних для торгівлі операцій: фасування, сортування крупних партій товару, пакування, подрібнення партій, розподіл, складання, перемішування тощо), роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам (крім населення) для їх використання або подальшого продажу як у межах України, так і на експорт.

Відшкодування комунальних послуг орендодавцю: облік і оподаткування Поняття “оптова торгівля” означає продаж товарів лише з підприємницькою метою, тобто у виробництво або для перепродажу. Продаж товарів кінцевому споживачу – це уже роздрібна торгівля

Також Роз’яснення у розділі ІІ зазначає, що обсяги перепродажу повинні уключати інформацію про відшкодування покупної вартості товарів та отримання доходу (торгової націнки) у випадку передачі підприємством партії товару на умовах консигнації іншому підприємству або фізичній особі-підприємцю, які безпосередньо здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі.

Розберемо як заповнити таблицю даного звіту.

Графа звіту

Як заповнювати

Графа 1 “За звітний місяць”, рядок 102 “Оптовий товарооборот – усього”

Наводимо суму оптового товарообороту без ПДВ і акцизу на момент їх відпуску лише за один (звітний) місяць. Отримати їх можна виходячи з оборотів по кредиту 702 рахунку.

Графа 2 “За період з початку року”, рядок 102 “Оптовий товарооборот – усього”

Наводимо суму оптового товарообороту без ПДВ і акцизу на момент їх відпуску накопичувано, починаючи з січня та включаючи звітний місяць. Отримати їх можна виходячи з оборотів по кредиту 702 рахунку.

Які можливі помилки при складанні звіту?

На деякі з помилок вказує сам Держстат у Роз’ясненні або на своєму сайті. Розглянемо, де ж можливі дані помилки:

  • помилка у класифікації при визначенні обсягу товарообороту, який належить до оптового. Груба помилка це віднесення товарообороту до оптового виходячи з обсягів продажу. Відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010), затверджених наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396, критерієм віднесення торгівлі до оптової виступає лише тип покупця і характер використання товару (з підприємницькою метою, тобто у виробництві або для перепродажу), а не кількість товарів, що закуповується. Це відповідає визначенню оптового товарообороту, яке наводилося вище;
  • оптовий товарооборот слід ураховувати без ПДВ і акцизу (на відміну від роздрібного, який обліковується в роздрібних цінах, тобто включаючи ПДВ та акциз);
  • оплачені покупцем, але не відвантажені товари до оптового товарообороту, звичайно, не входять. Включаються тільки відпущені товари. Це відповідає правилам визнання доходу в бухгалтерському обліку;
  • форма містить дані як за звітний місяць, так і за період з початку року у вартісному вираженні (в тис. грн, округлення до десятих!).

Відшкодування комунальних послуг орендодавцю: облік і оподаткування Обсяг продажу (кількість) не можуть бути критерієм щодо віднесення товарообороту до оптового

Яка відповідальність по звіту?

Такий малий та нескладний у своєму заповненні звіт все ж таки може спричинити штраф. Відповідальність за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень визначається ст. 186-3 КпАП. Вона покладена на посадових осіб підприємства, тобто власника (власників) або уповноважений орган, який здійснює керівництво підприємством.

До посадових осіб може бути застосований адміністративний штраф від 170 до 255 грн (ч. 1 ст. 186-3 КпАП) або ж від 255 до 425 грн у разі повторного порушення протягом року (ч. 2 ст. 186-3 КпАП).

Така ж відповідальність існує і за подання недостовірних даних у статистичній звітності, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, або із запізненням.

Крім того, неподання даного звіту та будь-яких інших статистичних звітів може бути підставою для проведення перевірки достовірності первинних і статистичних даних, вивчення стану первинного обліку й статистичної звітності органами Держстату.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл