Головбух

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна))

 • 29 травня 2017
 • 994

Кінець місяця для бухгалтера означає настання строків подання звітності, в тому числі і статистичної. Хоча вона й не така вже штрафонебезпечна, але є обов’язковою до подання. Сьогодні розглянемо форму № 1-торг (місячну)

Кінець місяця для бухгалтера означає настання строків подання звітності, в тому числі і статистичної. Хоча вона й не така вже штрафонебезпечна, але є обов’язковою до подання. Сьогодні розглянемо форму № 1-торг (місячну)

Хто подає звіт за формою № 1-торг (місячна)?

Матеріали для завантаження:


Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) Завантажити форму звіту №1-торг

Зазначимо, що раніше перелік суб’єктів, які подають звіт був дещо ширшим. Однак, зараз даний звіт подають тільки ті підприємства, для яких роздрібна торгівля є основною діяльністю. Це підтверджує Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2017 рік, затвердженому наказом Держстату від 29 грудня 2016 року № 259. Такі підприємства мають коди КВЕД,  починаючи з 45, а також 47 (у частині роздрібної торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами).

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) Звіт за формою 1-торг (місячна) подається тільки юридичними особами, для яких роздрібна торгівля є основною  діяльністю!

Коли треба подати звіт?

Звіт подається не пізніше 4 числа місяця, наступного за звітним. Для подання звіту за травень 2017 р. граничним днем є 6 червня 2017 р. (дата зміщена у зв’язку зі святкуванням Трійці).

Як заповнити звіт?

Сам звіт за формою 1-торг (місячна)  невеликий та складається з двох таблиць. Сучасна його форма затверджена наказом Держстату від 31.08.2016 № 163. Регулюють його заповнення такі нормативні документи:

 • Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-торг “Звіт про товарооборот”, затверджена наказом Держкомстату від 26.07.2005 р. № 209, зі змінами та доповненнями (далі – Інструкція № 209). Дещо застаріла;
 • Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-торг “Звіт про товарооборот”, затверджене наказом Держстату від 31.10.2016 р. № 17.4-12/24 (далі – Роз’яснення);
 • Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів, яка затверджена наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 р. № 389 (далі – Інструкція № 389). Про її використання вказує п. 1.4 Інструкції № 209.

Розберемо як заповнити таблиці даного звіту. Для цього треба зробити наступні кроки:

 • визначити загальний роздрібний товарооборот підприємства, який було отримано через торгову мережу;
 • виділити частину роздрібного товарообороту, яка стосується регіону місцезнаходження підприємства та відповідає вимогам Роз’яснення;
 • якщо наявний роздрібний товарооборот за межами регіону місцезнаходження, то треба порахувати його окремо по кожному регіону.

Як бачимо, при заповненні звіту треба мати чітке уявлення, що таке “роздрібний товарооборот” та “регіон місцезнаходження”.

Що таке роздрібний товарооборот та його складові визначає п. 1.1. Інструкції № 389. Роздрібний товарооборот – це виручка від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, через спеціально організовану торгову мережу (магазини, аптеки, палатки, кіоски, автозаправні станції, їдальні, кафе, ресторани тощо), а також виручка, одержана через касу неторгових підприємств, організацій, установ від продажу безпосередньо населенню товарів власного виготовлення, закуплених на стороні або одержаних по бартеру (враховується як продаж поза торговою мережею).

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) Поняття «роздрібна торгівля» означає продаж товарів кінцевому споживачу!

Однак, у форму 1-торг (місячна) іде тільки та частина роздрібного товарообороту, яка була отримана через торгову мережу (див. п. 1 розділ ІІ Роз’яснення) та за готівковим розрахунком або з використанням платіжних карток тощо: “дохід від продажу безпосередньо населенню для особистого (некомерційного) споживання товарів (як за готівку, так і за банківські платіжні картки тощо) через торгову мережу (магазини (у тому числі аптеки), автозаправні станції, кіоски, намети, лотки, інтернет-магазини та фірми поштового замовлення)”.

Як виняток, також до форми 1-торг (місячна) включається продаж за безготівковим розрахунком із роздрібної мережі підприємствам, установам, організаціям:

 • непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів, туристів і пасажирів суден;
 • напоїв (соків, молока тощо) виробничим підприємствам для робітників та службовців, що зайняті у цехах зі шкідливими умовами праці;
 • товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей;
 • продовольчих товарів і речей першої необхідності з роздрібної торгової мережі установам виконання покарань для продажу особам, які в них перебувають, за рахунок їх особистих коштів, що зберігаються в установах банків.

Крім того, той же п. 1 розділу ІІ Роз’яснення вимагає включати до показника роздрібного товарообороту торгових посередників (комісіонерів, дилерів, дистриб'юторів) обсяг наданих послуг (комісійні). Наприклад, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, показник форми щодо роздрібного товарообороту (незалежно від умов оплати) включає загальну вартість автомобілів, у тому числі комісійні за надані торговими посередниками послуги.

Таким чином, узагальнити вимоги Роз’яснення можна у наступній таблиці.

Роздрібний товарооборот

Складові частини:

Включення до форми 1-торг (місячна):

+ товарооборот через торгову мережу з оплатою за готівку чи через банківські платіжні картки тощо

включається

+ товарооборот через торгову мережу за безготівковим розрахунком

частково включається

(за переліком з п. 1 розділу ІІ Роз’яснення)

+ товарооборот щодо продажу кінцевому споживачу поза торговою мережею 

не включається

+ комісійні за надані послуги пов’язані з таким продажем

включаються

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) Форма 1-торг (місячна) включає тільки ту частину роздрібного товарообороту, який отримано через торгову мережу!

Що ж таке “регіон місцезнаходження” підказує розділ ІІ згаданої форми – це область (виняток – м. Київ, яке розглядається як окремий регіон).

Наведемо узагальнюючу таблицю щодо того, як заповнити даний звіт.

Графа звіту

Як заповнювати

Роздрібний товарооборот (код рядка 01), розділ І “Роздрібний товарооборот у межах регіону місцезнаходження респондента”.

Наводиться загальна сума роздрібного товарообороту порахована відповідно до розділу ІІ Роз’яснення у цінах фактичної реалізації  за звітний місяць (один), яка стосується області місцезнаходження (або м. Києва), що вказана на титульному аркуші звіту.

Розділ ІІ “Роздрібний товарооборот за межами регіону місцезнаходження респондента”

Наводиться загальна сума роздрібного товарообороту у цінах фактичної реалізації за звітний місяць (один), яка стосується інших областей та порахована аналогічно розділу І. Код території при цьому зазначати не треба!

Які можливі помилки при складанні звіту?

Від деяких помилок застерігає уже згадане Роз’яснення. Основними можуть бути помилки у класифікації щодо того, які саме продажі включати до роздрібного товарообороту. Так, роздрібний товарооборот та наш звіт не включає інформацію щодо:

 • продажу товарів суб’єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати;
 • продажу карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для мобільного зв’язку;
 • вартості повернутих населенням товарів, що не витримали гарантійних термінів служби, товарів, повернутих у секції посилкової торгівлі покупцями і відділеннями зв'язку;
 • частину вартості товарів, що була оплачена безпосередньо з бюджету або організаціями соціального забезпечення, лікарняними, профілактичними установами за рахунок бюджетних коштів (це стосується фармацевтичних товарів, медтехніки, палива та інших товарів).

Також нагадаємо, що показники у звіті 1-торг (місячна) слід наводити тільки за звітний місяць, а не накопичувано, як це було раніше (п. 2 розділу І Роз’яснення) та в тисячах гривень з округленням до десятих. Ціна фактичної реалізації для даного звіту є роздрібною ціною, яка включає ПДВ, акцизний  збір за мінусом всіх наданих знижок.

Яка відповідальність за неподання звіту та помилки?

Відповідальність є такою ж, як і для інших статистичних звітів та визначається ст. 186-3 КпАП.  До посадових осіб може бути застосований адміністративний штраф від 170 до 255 грн (ч. 1 ст. 186-3 КпАП) або ж від 255 до 425 грн у разі повторного порушення протягом року (ч. 2 ст. 186-3 КпАП). Крім того, неподання даного звіту та будь-яких інших статистичних звітів може бути підставою для проведення перевірки достовірності первинних і статистичних даних, вивчення стану первинного обліку й статистичної звітності органами Держстату. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл