Головбух

Нараховуємо й оподатковуємо виплати мобілізованим

  • 26 травня 2017
  • 287

Мобілізація додає не лише переживань родичам і самому мобілізованому, а й головного болю бухгалтеру підприємства, на якому такий мобілізований працює

Мобілізація додає не лише переживань родичам і самому мобілізованому, а й головного болю бухгалтеру підприємства, на якому такий мобілізований працює. За останні три роки у нормативному регулюванні даної сфери з’явилося чимало роз’яснень, поправок і нових документів. Розберімося в них.

За всіма мобілізованими працівниками, як покликаними на військову службу на особливий період, так і прийнятими за контрактом на термін до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігають місце роботи, посаду і середній заробіток на підприємстві, де вони працювали на момент призову. Такі гарантії закріплено в частині третій статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Тобто, поки працівника не демобілізують, роботодавець зберігає за ним місце роботи, посаду та виплачує йому середній заробіток. Зауважимо, що часових обмежень щодо терміну збереження за працівником робочого місця та середнього заробітку немає. Така гарантія діє впродовж усього періоду мобілізації.

Нарахування зарплати мобілізованим працівникам на основі середньої

Під час нарахування виплат мобілізованим працівникам підприємства використовують середній заробіток (ст. 119 КЗпП), який виплачують за власний рахунок. Жодних компенсацій із бюджету немає.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл