text
Головбух

Новації у Положенні про документальне забезпечення записів у бухобліку

  • 25 травня 2017
  • 2378

Господарську операцію вже здійснили, а контрагент ще не надав документ —випадок бухгалтерських буднів. Бухстандарти вимагають визнати витрати, а фіскали стверджують, що без первинки — зась!

Господарську операцію вже здійснили, а контрагент ще не надав документ —випадок бухгалтерських буднів. Бухстандарти вимагають визнати витрати, а фіскали стверджують, що без первинки — зась! Впоратись із такою ситуацією допоможе новий наказ від Мінфіну та наш коментар.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи — прописна істина для кожного бухгалтера. При цьому «первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення» — монотонно стверджував Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон про бухоблік). А з’ясувати, який же строк вважати «безпосереднім» навряд чи було можливим...

Втім, починаючи з 03.01.2017 таке «розмите» формулювання зникло із Закону про бухоблік, а завдяки наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» від 11.04.2017 № 427 позбудеться від нього і відповідне мінфінівське положення, затверджене наказом від 24.05.1995 № 88 (далі — Положення).

Натомість у Положенні з’явиться нова підстава для відображення господарської операції — внутрішній первинний документ (акт), складений посадовою особою, відповідальною за приймання-відпуск товарно-матеріальних цінностей, робіт і послуг. Складатимуть такий акт, якщо контрагент невчасно надасть первинний документ. Форма акта — довільна, головне пам’ятати про всі обов’язкові реквізити для первинки (ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль