Головбух

Поворотна фіндопомога: облік в отримувача

  • 24 травня 2017
  • 1555

Перевірені партнери часто виручають один одного, коли не вистачає обігових коштів. Рятувальним кругом стає поворотна фінансова допомога. Наведемо основні правила обліку й оподаткування в отримувача коштів

Перевірені партнери часто виручають один одного, коли не вистачає обігових коштів. Рятувальним кругом стає поворотна фінансова допомога. Наведемо основні правила обліку й оподаткування в отримувача коштів.

Під поворотною фінансовою допомогою розуміють суму коштів, отриману у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та обов’язкову до повернення (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України; ПК).

Тобто поворотна фінансова допомога має відповідати таким вимогам:

  • її надають у грошовій формі;
  • вона не передбачає нарахування відсотків або іншої компенсації за користування;
  • її обов’язково мають повернути.

Отже, лише за умови одночасного дотримання таких вимог можна говорити про поворотну фінансову допомогу.

Ситуація: чи може підприємство, не маючи статусу фінансової організації, надати іншому підприємству безпроцентну поворотну фінансову допомогу власними коштами? Чи вважається надання поворотної фінансової допомоги позикою

Вимоги до договору

Договір поворотної фінансової допомоги укладають у письмовій формі. Винятком є випадки, коли допомогу надає фізособа в розмірі, що не перевищує 170 грн (10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). У такому разі можна укласти договір в усній формі (ст. 1047 Цивільного кодексу України; ЦК).

У договорі зазначають: предмет договору, умови надання, строк і порядок повернення коштів та відповідальність сторін. Крім того, вказують місце складання, дату та найменування, реквізити та підписи сторін.

Обов’язково зазначають у договорі строк повернення фінансової допомоги. Адже контролери часто визнають фінансову допомогу безповоротною, якщо в договорі немає умови щодо строків її повернення.

Дізнайтеся також: Коли дфс штрафує за поворотну фінансову допомогу.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл