Постачання товарів за двома договорами: чи можна оформити зведену податкову накладну?

36
Підприємство протягом місяця поставляє товари за двома різними договорами одному платникові податків — покупццю. Виникає цілком слушне запитання, чи можна у такому випадку оформити одну зведену податкову накладну?

У підприємницькій діяльності виникають різні ситуації. Одна з поширених - постачання клієнтові (покупцеві) певних товарів не за одним, а за двома чи декількома договорами. Причин для виникнення такої ситуації може бути безліч. Однак давайте розберемося, чи можна у такому випадку складати одну зведену накладну. Адже це значно зекономить час, особливо тепер, коли порядок реєстрації податкових накладних в ЄРПН було змінено.

Оформлення зведеної ПН при постачанні товарів/послуг за двома договорами

Можна оформитм одну зведену ПН.

Враховуючи умови для оформлення зведених ПН, які встановлені пунктом 201.4 Податкового кодексу (далі — ПК). На постачання товарів (послуг), які носять ритмічний або безперервний характер оформлюється зведена ПН. Постачання товарів(послуг) два і більше разів на місяць одному покупцеві вважається ритмічним для цілей пункту 201.4 ПК.

Чи можна вважати постачання ритмічним, якщо на протязі місяця одному покупцеві було зроблено, наприклад, два відвінтаження товару, але за двома різними договорами? Таке постачання можна вважати ритмічним, бо в пункті 201.4 ПК не сказано, що ритмічні постачання повинні здійснюватись в рамках одного договору.

Саме факт постачання товарів (послуг) два і більше разів на місяць одному покупцеві -  є головним, як вважає ДФС, для визначення ритмічного характеру постачань. За одним чи за різними договорами здійснюються такі постачання для визначення ритмічного характеру не має значення (ЗІР, к. 101.16).

В роз'ясненнях ДФС вже йшлося про те, що за різними договорами можна скласти одну податкову накладну, до якої вносяться дані по номенклатуру товарів за різними договорами. Приклад,  коли відвантажуються товари в рамках різних договорів одному покупцеві протягом одного дня (лист від 09.06. 16 р. № 12796/6/99-99-15-03-02-15).

Зведена ПН складається не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснювалися постачання товарів (послуг). Граничний строк реєстрації такої ПН - 15 число наступного місяця (п. 201.10 ПК). При оформленні зведеної ПН робиться декілька позначок.

У графі 2 розділу “Б” “Номенклатура товарів (послуг) продавця” позначається вся номенклатура товарів (послуг), відвантажених одному покупцеві за всіма договорами протягом одного місяця, а у графі “Зведена ПН” у лівому верхньому кутку ставиться позначка “Х”.

Коли постачальник не зміг своєчасно зареєструвати ПН, порятунком в цій ситуації може стати зведена ПН. Обов'язково повинна виконуваться умова  - відвантаження товару покупцеві має бути проведене двічі протягом місяця, як мінімум.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль