text
Головбух

Витрати на ремонт чи поліпшення орендованих основних засобів як окремий об’єкт ОЗ

  • 22 травня 2017
  • 1772

Чи підлягають амортизації витрати на поліпшення, ремонт чи модернізацію орендованих основних засобів? Пропонуємо розібратися у цьому питанні

Підприємство орендує певні основні засоби. У підприємства виникла необхідність поліпшити (відремонтувати чи модернізувати) орендовані основні засоби. Виникає цілком логічне питання – чи підлягають такі витрати амортизації та чи буде враховуватися сума амортизації при коригуванні фінансового результату до оподаткування?

Поліпшення орендованих ОЗ та амортизація витрачених коштів

Відповідно до підпункту 134.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПК). Об’єктом оподаткування податку на прибуток підприємства, є прибуток із джерелом походження в Україні та за її межами. Прибуток визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень бухгалтерського обліку, або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, що виникають відповідно до положень ПК.

Витрати на ремонт чи поліпшення орендованих основних засобів як окремий об’єкт ОЗ Різниці, що виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів потрібно визначати відповідно до вимог статті 138 ПК.

У підпункті 138.3.1 ПК встановлено, що розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку, або відповідних міжнародних стандартів з урахуванням обмежень, що встановлені у підпункті 138.1.14 ПК.

При такому розрахунку потрібно застосовувати методи нарахування амортизації, що передбачені національними положеннями бухгалтерського обліку, окрім «виробничого» методу.

Так, для розрахунку амортизації відповідно до положень цього пункту визначається вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки, проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

Засади для формування у бухгалтерському обліку інформації про оренду необоротних активів та її розкриття у фінансовій звітності регулюється нормами П(С)БО 14 «Оренда», методологічними рекомендаціями затвердженими наказом Мінфіну від 28.07.2000 р. № 181 та методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку ОЗ Мінфіну від 30.09.2003 р. № 561.

Отже, затрати на поліпшення об'єктів операційної оренди що призводять до збільшення майбутніх економічних вигод, що первісно очікувалися від його використання, мають відображатися орендарем як капітальні інвестиції у створення інших необоротних активів.

Такі затрати будуть враховуватись до складу основних засобів як первісна вартість нового об’єкта підгрупи 2.7 класифікації основних засобів, що наведена у пункті 7 Методичних рекомендацій № 561.

Витрати на ремонт чи поліпшення орендованих основних засобів як окремий об’єкт ОЗ У податковому обліку, для розрахунку амортизації витрат на модернізацію чи поліпшення орендованих основних засобів, ці самі витрати зараховуються яке окремий об’єкт групи 9 з мінімально допустимим строком корисного використання 12 років.

При визначенні об’єкта оподаткування, платникові податків, тобто – орендареві на підставі положень другого абзацу пункту 138.1 та другого абзацу пункту 138.2 ПК, має збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму нарахованої амортизації вартості поліпшення орендованих основних засобів відповідно до національних положень бухгалтерського обліку. Відповідно до цих положень, необхідно зменшити фінансовий результат до оподаткування на суму розрахованої амортизації вартості поліпшення орендованих основних засобів відповідно до пункту 138.3 ПК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах