Головбух

Заповнюємо таблицю 5 форми Д4 щодо нового працівника

  • 17 травня 2017
  • 1068

Як правильно оформити нового працівника і не помилитися у всіх цих формах та бланках, звітах і довідках? Сьогодні розглянемо заповнення таблиці 5 форми Д4

СИТУАЦІЯ

Підприємство розширює виробництво, тож прийнялол на роботу нових працівників. Із деякими з них уклали трудові договори, з рештою — цивільно-правові. Чи потрібно відображати початок трудових і цивільно-правових відносин у звіті з ЄСВ? Як це правильно зробити?

РІШЕННЯ

Якщо протягом звітного періоду було укладено або розірвано трудовий чи цивільно-правовий договір, страхувальник зобов’язаний сформувати і подати таблицю 5 форми Д4 за той місяць, коли сталася така подія.

Нагадаємо особливості заповнення таблиці щодо нового працівника.

У реквізиті 07 «Категорія особи» – зазначайте:

  • 1 — якщо найманий працівник із трудовою книжкою (основне місце роботи);
  • 2 — якщо найманий працівник без трудової книжки;
  • 3 — якщо особу прийняли за договором цивільно-правового характеру.

Реквізит 08 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи або за сумісництвом» заповнюйте із кодом «1» для осіб із категорією особи «3», лише якщо відносини між страхувальником і застрахованою особою грунтуються одночасно на трудовому (застрахована особа є основним працівником або сумісником) і цивільно-правовому договорі.

У графі 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру і відпусток» у звітному місяці зазначайте дату початку трудових відносин.

Реквізит 12 «Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник» заповнюйте в разі працевлаштування особи на нове робоче місце, створене у зв’язку зі створенням нового суб’єкта господарювання (крім такого, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребує нових знань та вмінь працівника. Дата (число місяць та рік) створення може не збігатися із датою початку трудових відносин.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл