Головбух

Книга обліку доходів: паперова чи електронна

  • 17 травня 2017
  • 1262

Звикли користуватися паперовою книгою обліку доходів? А що стосовно електронної книги? Яку з них можна обрати для ведення обліку доходів?

Відповідно до положень Податкового кодексу України, книги обліку доходів повинні вести платники єдиного податку 1, та 2 групи, а також, платники єдиного податку 3 групи що не є платниками ПДВ.

До паперової книги обліку доходів звикли вже багато підприємців. А деякі, не мають технічної можливості використовувати електронну. Однак, електронну книгу обліку доходів також можна використовувати.

Пропонуємо коротко розглянути основні принципи реєстрації та ведення обох варіантів книг обліку доходу підприємців.

Необхідність наявності книги обліку доходів

Вимога ведення книги обліку доходів у будь якому вигляді (електронному, чи паперовому) встановлено у статті 296 ПК. Її зобов'язані використовувати платники єдиного податку 1, 2 і 3 груп, які не є платниками ПДВ.

У книзі обліку доходів необхідно щоденно вносити записи за підсумками робочого дня і відображати отримані доходи. Також, підприємець може самостійно обирати, яку з форм книги обліку доходів обрати, електронну чи паперову.

Паперова книг обліку доходів

Для реєстрації паперової книги обліку доходів потрібно подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник книги. Книгу можна придбати в податковій, або магазині канцелярських товарів.

На титульному аркуші книги потрібно вказати свої ініціали, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта. Також вказується податкова адреса.

Книгу потрібно прошнурувати, пронумерувати і безкоштовно зареєструвати в контролюючому органі. Книга має бути засвідчена підписом керівника місцевого ДФС чи його заступника, а також скріплена печаткою.

Книга обліку доходів: паперова чи електронна Всі записи мають бути зроблені  розбірливим почерком. Їх необхідно робити чорним чорнилом, або кульковою ручкою чорного кольору.

Якщо в записі було допущено помилку, то виправлення робиться в новому рядку, новим записом з відображенням від'ємного чи додатного значення. Записи обов'язково засвідчуються підписом підприємця.

При реєстрації нової книги обліку доходів, всі записи в ній проводяться наростаючим підсумком, попередня книга залишається у платника податків.

Електронна книга обліку доходів

При обранні електронної книги обліку доходів, платнику податків потрібно отримати електронний підпис у центрі сертифікації електронних ключів, а також посилені сертифікати відкритих ключів. Необхідно укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за основним місцем обліку. Після цього, необхідно із власного електронного кабінету платника податків відправити реєстраційну заяву, в якій вказати, що платник податків бажає використовувати електронну книгу обліку доходів.

Контролюючий орган має зареєструвати заяву платника податків і протягом трьох робочих днів надіслати платнику податків повідомлення про реєстрацію книги обліку доходів із зазначенням її реєстраційного номера та дати її реєстрації.

Після того, яке платник податків отримає повідомлення про реєстрацію книги обліку доходів, він має щоденно вносити в неї дані за підсумками робочого дня, але не пізніше наступного календарного дня.

Книга обліку доходів: паперова чи електронна У електронній книзі допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядку з відображенням від'ємного чи позитивного значення.

Записи у книзі мають виконуватися за підсумками робочого дня, протягом якого було отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податків, або які було отримано готівкою, а також вартість безоплатно отриманих товарів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл