Обліковуємо ремонт кліматичного обладнання

174
Скоро літо, а літо - це завжди спека. Тому питання обліку ремонту кондиціонерів та кліматичного обладнання завжди актуальне

ПРОБЛЕМА

На жаль, порятунку від літньої спеки доводиться шукати не лише на вулиці — у сутінку дерев і біля водойм, а й під кондиціонерами в офісах. Та часто-густо і кондиціонери не допомагають, бо виходять із ладу. Тож розглянемо облік ремонту кондиціонера в орендованому приміщенні.

РІШЕННЯ

Коли підприємство спіткала така неприємність, як поломка кондиціонера в орендованому приміщенні, то полагодити його — прямий обов’язок орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди. Такі вимоги висуває частина 1 статті 776 Цивільного кодексу України (ЦК).

Але це лише за умови, коли такий кондиціонер також перебуває в оренді. Наприклад, у договорі оренди зазначено, що в оренду передається приміщення разом із наявним у ньому майном, яке зазначено в окремому переліку. Тоді орендар буде зобов’язаний власним коштом провести ремонт.

Розглянемо порядок обліку витрат на ремонт у такому випадку.

Кондиціонер — в оренді

Наголосимо, якщо умови договору передбачають, що кондиціонер також перебуває в оренді, то у більшості випадків підтримувати його в робочому стані має саме орендар.

Бухгалтерський облік

У бухгалтерському обліку витрати на поточний ремонт потрібно включати до складу витрат. Адже такий ремонт аж ніяк не збільшить майбутніх економічних вигід від використання об’єкта основного засобу, тому окремий необоротний актив не створюється (п. 15 П(С)БО 7 «Основні засоби» ). Залежно від мети використання кондиціонера, витрати з його ремонту відображують на рахунках 23, 91-94.

Податок на прибуток

Починаючи із 01.01.2015, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який розраховується шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, якщо передбачена потреба їх застосування згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу України.

Отже, «бухгалтерські» витрати на поточний ремонт кондиціонера впливатимуть на величину об’єкта оподаткування податком на прибуток.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль