Головбух

Поворотну допомогу отримано платником єдиного податку, який планує ліквідуватися

  • 16 травня 2017
  • 50

Чи включається сума отриманої поворотної допомоги до складу доходу юридичної особи-платника єдиного податку, якщо він прийняв рішення про припинення юридичної особи шляхом ліквідації?

Платник єдиного податку-підприємець, отримав поворотну фінансову допомогу. Але є одна цікава обставина - платник податків має намір припинити юридичну діяльність. Що у такому випадку робити із коштами, що надійшли у якості поворотної фіндопомоги?

Поворотна фіндопомога та ліквідація платника єдиного податку

Доходом юридичної особи-платника єдиного податку, враховуючи п.п. 2. п. 292.1. ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПК) є будь-який дохід, включаючи дохід відділень, філій, представництв, такої юридичної особи, отриманий протягом звітного податкового періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній  або нематеріальній формі, згідно п. 292.3. ст. 292 ПК. Суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання (п.п. 3. п. 292.11 ст. 292 ПК) не включаються до складу доходу визначеного ст. 292. ПК.

У разі припинення юридичної особи (крім перетворення) за рішенням контролюючого органу реєстрація може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку -в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення п.п. 2.п. 299. 10 ст. 299 ПК).

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, згідно з порядком ліквідації юридичної особи, встановленого ст. 111 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (далі - ЦКУ). Проміжний ліквідаційний баланс включає відомості про склад майна юридичної особи, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

У порядку черговості, встановленому ст. 112 ЦКУ провадиться виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується. Виплата грошових сум, в тому числі, за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування.

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юридичної особи, у разі недостатності коштів  для задоволення вимог кредиторів у юридичної особи, що ліквідується.

Вимоги кредиторів, враховуючи ст. 112 ЦКУ, які не визнані ліквідаційною комісією вважаються погашеними. Ліквідаційна комісія не визнає вимоги кредитора, якщо він у місячний строк після  одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується.

 Сума поворотної фінансової допомоги, враховуючи викладене, не включається до складу доходу юридичної особи-платника єдиного податку за умови повернення протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Згідно до норм ст. 112 ЦКУ., коли суми поворотної фінансової допомоги не повертаються за домовленістю сторін або вважаються погашеними, у такому разі не виконується умова п.п. 3. п 292.11 ст. 292 ПК щодо повернення суми поворотної фінансової допомоги. У даному випадку сума поворотної фінансової допомоги включається до складу доходу юридичної особи-платника єдиного податку.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл