Допустили помилку в обов’язкових реквізитах ПН? Чекайте на штраф!

112
За невчасну подачу податкової накладної - штрафи, за неправильні розрахунки - штрафи. А як щодо помилок в обов’язкових реквізитах? Які штрафи передбачені за помилки у таких реквізитах?

Існують штрафи за невиконання вимог щодо виправлення допущених продавцем товарів / послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної. Нижче ми розглянемо механізм застосування штрафів за невиконання таких вимог.

Штрафи, передбачені за помилки в обов’язкових реквізитах

Керуючись пунктом 201.10 Податкового кодексу України №2755 - VI (далі - ПК), якщо продавець товарів / послуг допустив помилку при зазначенні обов'язкових реквізитів у податковій накладній, передбачених п. 201.1 ПК, та / або продавець / покупець порушив граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної / розрахунку коригування продавець / покупець таких товарів / послуг має право до податкової декларації за звітний податковий період додати заяву із скаргою на такого продавця / покупця.

Документальна перевірка зазначеного продавця проводиться контролюючим органом у разі подання покупцем заяви із скаргою до податкової декларації за звітний податковий період. Контролюючий орган з'ясовує достовірність та повноту нарахування продавцем зобов'язань з податку за такою операцією протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви зі скаргою з урахуванням вимог встановлених п.п. 78.1.9 ПК.

Встановлення помилок, допущених продавцем під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПК, контролюючим органом в ході документальної перевірки, проведеної за заявою покупця, тягне за собою накладання на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень, та зобов'язання виправити такі помилки (п.120.3 ПК)

Існує порядок надсилання контролюючими органами  податкових повідомлень - рішень платникам податків, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. № 1204 (далі — Порядок № 1204).

Відповідний структурний підрозділ контролюючого органу, що проводив перевірку при виявленні помилок обов'язкових реквізитів податкової накладної складає податкове повідомлення - рішення  за формою “ПН” ( додаток 14 до Порядку № 1204).

У разі коли податкове повідомлення - рішення контролюючого органу з попередженням    про необхідність виправлення платником податків — продавцем зазначених в абзаці першому п. 120.3 ПК помилок не виконується на протязі 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, відповідно до абзацу другого п.120.3 ПК тягне за собою накладання штрафу на такого платника податку. Штраф складає від 10 до 100 відсотків суми ПДВ, яка зазначена в податковій накладній, залежно від кількості днів прострочки невиправлення помилок.

Податкові повідомлення — рішення форми “ПС” ( додаток 11 до Порядку № 1204 ) складаються з метою застосування зазначених штрафних санкцій.

  



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль