text
Головбух

Допустили помилку в обов’язкових реквізитах ПН? Чекайте на штраф!

  • 13 травня 2017
  • 302

За невчасну подачу податкової накладної - штрафи, за неправильні розрахунки - штрафи. А як щодо помилок в обов’язкових реквізитах? Які штрафи передбачені за помилки у таких реквізитах?

Існують штрафи за невиконання вимог щодо виправлення допущених продавцем товарів / послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної. Нижче ми розглянемо механізм застосування штрафів за невиконання таких вимог.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Штрафи, передбачені за помилки в обов’язкових реквізитах

Керуючись пунктом 201.10 Податкового кодексу України №2755 - VI (далі - ПК), якщо продавець товарів / послуг допустив помилку при зазначенні обов'язкових реквізитів у податковій накладній, передбачених п. 201.1 ПК, та / або продавець / покупець порушив граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної / розрахунку коригування продавець / покупець таких товарів / послуг має право до податкової декларації за звітний податковий період додати заяву із скаргою на такого продавця / покупця.

Документальна перевірка зазначеного продавця проводиться контролюючим органом у разі подання покупцем заяви із скаргою до податкової декларації за звітний податковий період. Контролюючий орган з'ясовує достовірність та повноту нарахування продавцем зобов'язань з податку за такою операцією протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви зі скаргою з урахуванням вимог встановлених п.п. 78.1.9 ПК.

Встановлення помилок, допущених продавцем під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПК, контролюючим органом в ході документальної перевірки, проведеної за заявою покупця, тягне за собою накладання на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень, та зобов'язання виправити такі помилки (п.120.3 ПК)

Існує порядок надсилання контролюючими органами  податкових повідомлень - рішень платникам податків, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. № 1204 (далі — Порядок № 1204).

Відповідний структурний підрозділ контролюючого органу, що проводив перевірку при виявленні помилок обов'язкових реквізитів податкової накладної складає податкове повідомлення - рішення  за формою “ПН” ( додаток 14 до Порядку № 1204).

У разі коли податкове повідомлення - рішення контролюючого органу з попередженням    про необхідність виправлення платником податків — продавцем зазначених в абзаці першому п. 120.3 ПК помилок не виконується на протязі 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, відповідно до абзацу другого п.120.3 ПК тягне за собою накладання штрафу на такого платника податку. Штраф складає від 10 до 100 відсотків суми ПДВ, яка зазначена в податковій накладній, залежно від кількості днів прострочки невиправлення помилок.

Податкові повідомлення — рішення форми “ПС” ( додаток 11 до Порядку № 1204 ) складаються з метою застосування зазначених штрафних санкцій.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл