text
Головбух

Заповнення форми №20-ОПП: приклади на всі випадки!

 • 10 травня 2017
 • 20278

Форма №20-ОПП подається у випадку, якщо у суб’єкта господарювання з’являються нові об'єкти оподаткування. Давайте розглянемо процес заповнення цієї форми

Відповідно до Податкового кодексу України, якщо у підприємства з’являються нові об'єкти оподаткування, підприємство зобов’язане повідомити про це податківців, задля точного нарахування податкового зобов'язання. Однак, не всі знають, як і у яких випадках потрібно заповнювати і подавати форму №20-ОПП. Саме про нюанси заповнення форми №20-ОПП ми і розкажемо.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Приклади заповнення форми №20-ОПП на всі випадки життя

Отже, платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, що пов'язані із оподаткуванням. Про наявні об'єкти оподаткування необхідно проінформувати місцевий контролюючий орган, в якому обслуговується підприємство, або за місцем реєстрації. Інформування про об'єкти оподаткування якраз і відбувається шляхом заповнення та подання форми №20-ОПП.

Скачати бланк форми №20-ОПП

Бланк форми 20-ОПП

Або переглянути в збірнику форм е-журналу "Головбух"

Отже, форма №20-ОПП має заповнюватись наступним чином:

 • При першому поданні форми необхідно зазначити інформацію про всі об'єкти оподаткування;
 • При повторному поданні зазначаються лише нові об'єкти оподаткування. Також, у формі слід зазначати об'єкти оподаткування, щодо яких відбулися певні зміни.

Строка.

У графі 2 «Код ознаки надання інформації» повинен має значення:

1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування;

3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування;

6 – закриття або ліквідація об’єкта оподаткування.

Якщо подається інформація про новий об’єкт оподаткування, у графі 2 потрібно проставити значення «1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування».

Якщо об’єкт оподаткування було змінено, у формі №20-ОПП потрібно зазначити оновлену інформацію про об’єкт оподаткування. Для цього у графі 2 потрібно поставити позначку «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Якщо ж об’єкт оподаткування було змінено чи перепрофільовано, інформацію щодо такого об’єкта оподаткування повинна подаватися у формі двома рядками:

 • В першому рядку необхідно зазначити інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінилося чи буде змінено. Для цього у графі 2 потрібно внести значення «6 - закриття або ліквідація об’єкта оподаткування»;
 • У другому рядку вноситься оновлена інформація щодо об’єкта оподаткування, який було створено чи відкрито на основі закритого об’єкта. Відповідно у графу 2 потрібно внести значення «1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування». Ідентифікатор об’єкта оподаткування також потрібно змінити і вказати новий.

Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування.

У графі 4 «Найменування об’єкта оподаткування» (зазначається за наявності) потрібно вносити найменування об’єкта оподаткування, якщо він оподатковується за найменуванням.

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» заповнюється числовим значенням, яке має складатись із коду типу об’єкту оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого суб’єктом господарювання, який має складатися із 5-ти знаків.

Як приклад, для кафе та закладів громадського харчування, ідентифікатор об’єкта оподаткування може мати наступний вигляд: 24700001. 247 – код типу об’єкту відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів. 00001 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий суб’єктом господарювання.

Якщо об’єкт оподаткування змінив своє місцезнаходження, потрібно вказувати нове місцезнаходження об’єкта, а робиться це наступним чином:

У графах 6-7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ» заповнюється відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою, який розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.

У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» потрібно зазначити один з наступних пунктів, відповідно до стану об’єкта оподаткування:

 • Будується/готується до введення в експлуатацію;
 • Експлуатується;
 • Тимчасово не експлуатується;
 • Здається в оренду;
 • Орендується;
 • Не придатний до експлуатації;
 • Відчужений/повернутий власнику;
 • Змінено призначення/перепрофілювання.

У графі 10 «Вид права на об’єкт» потрібно зазначити один із наступних пунктів:

 • Право власності;
 • Право володіння;
 • Право користування;
 • Право господарського відання;
 • Право оперативного управління;
 • Право постійного користування;
 • Право довгострокового користування чи оренди;
 • Право короткострокового користування;
 • Іпотека;
 • Довічне управління майном.

Зауважте, що інформація про такі об'єкти оподаткування, як товари, доходи, обороти з реалізації продукції, операції із постачання і т.д. відображаються у відповідній податковій декларації. У формі № 20-ОПП інформацію про такі об'єкти оподаткування зазначати не потрібно.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл