Заповнення форми №20-ОПП: приклади на всі випадки!

15913
Форма №20-ОПП подається у випадку, якщо у суб’єкта господарювання з’являються нові об'єкти оподаткування. Давайте розглянемо процес заповнення цієї форми

Відповідно до Податкового кодексу України, якщо у підприємства з’являються нові об'єкти оподаткування, підприємство зобов’язане повідомити про це податківців, задля точного нарахування податкового зобов'язання. Однак, не всі знають, як і у яких випадках потрібно заповнювати і подавати форму №20-ОПП. Саме про нюанси заповнення форми №20-ОПП ми і розкажемо.

Приклади заповнення форми №20-ОПП на всі випадки життя

Отже, платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, що пов'язані із оподаткуванням. Про наявні об'єкти оподаткування необхідно проінформувати місцевий контролюючий орган, в якому обслуговується підприємство, або за місцем реєстрації. Інформування про об'єкти оподаткування якраз і відбувається шляхом заповнення та подання форми №20-ОПП.

Скачати бланк форми №20-ОПП

Бланк форми 20-ОПП

Або переглянути в збірнику форм е-журналу "Головбух"

Отже, форма №20-ОПП має заповнюватись наступним чином:

 • При першому поданні форми необхідно зазначити інформацію про всі об'єкти оподаткування;
 • При повторному поданні зазначаються лише нові об'єкти оподаткування. Також, у формі слід зазначати об'єкти оподаткування, щодо яких відбулися певні зміни.

Строка.

У графі 2 «Код ознаки надання інформації» повинен має значення:

1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування;

3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування;

6 – закриття або ліквідація об’єкта оподаткування.

Якщо подається інформація про новий об’єкт оподаткування, у графі 2 потрібно проставити значення «1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування».

Якщо об’єкт оподаткування було змінено, у формі №20-ОПП потрібно зазначити оновлену інформацію про об’єкт оподаткування. Для цього у графі 2 потрібно поставити позначку «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Якщо ж об’єкт оподаткування було змінено чи перепрофільовано, інформацію щодо такого об’єкта оподаткування повинна подаватися у формі двома рядками:

 • В першому рядку необхідно зазначити інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінилося чи буде змінено. Для цього у графі 2 потрібно внести значення «6 - закриття або ліквідація об’єкта оподаткування»;
 • У другому рядку вноситься оновлена інформація щодо об’єкта оподаткування, який було створено чи відкрито на основі закритого об’єкта. Відповідно у графу 2 потрібно внести значення «1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування». Ідентифікатор об’єкта оподаткування також потрібно змінити і вказати новий.

Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування.

У графі 4 «Найменування об’єкта оподаткування» (зазначається за наявності) потрібно вносити найменування об’єкта оподаткування, якщо він оподатковується за найменуванням.

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» заповнюється числовим значенням, яке має складатись із коду типу об’єкту оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого суб’єктом господарювання, який має складатися із 5-ти знаків.

Як приклад, для кафе та закладів громадського харчування, ідентифікатор об’єкта оподаткування може мати наступний вигляд: 24700001. 247 – код типу об’єкту відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів. 00001 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий суб’єктом господарювання.

Якщо об’єкт оподаткування змінив своє місцезнаходження, потрібно вказувати нове місцезнаходження об’єкта, а робиться це наступним чином:

У графах 6-7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ» заповнюється відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою, який розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.

У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» потрібно зазначити один з наступних пунктів, відповідно до стану об’єкта оподаткування:

 • Будується/готується до введення в експлуатацію;
 • Експлуатується;
 • Тимчасово не експлуатується;
 • Здається в оренду;
 • Орендується;
 • Не придатний до експлуатації;
 • Відчужений/повернутий власнику;
 • Змінено призначення/перепрофілювання.

У графі 10 «Вид права на об’єкт» потрібно зазначити один із наступних пунктів:

 • Право власності;
 • Право володіння;
 • Право користування;
 • Право господарського відання;
 • Право оперативного управління;
 • Право постійного користування;
 • Право довгострокового користування чи оренди;
 • Право короткострокового користування;
 • Іпотека;
 • Довічне управління майном.

Зауважте, що інформація про такі об'єкти оподаткування, як товари, доходи, обороти з реалізації продукції, операції із постачання і т.д. відображаються у відповідній податковій декларації. У формі № 20-ОПП інформацію про такі об'єкти оподаткування зазначати не потрібно.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль