Розподіл загальновиробничих витрат у програмі «1С: Бухгалтерія»

751
Важко уявити собі виробниче підприємство без загальновиробничих витрат. Від правильного їх розподілу залежить достовірність визначення собівартості випущеної продукції. Для цього зручно скористатися програмою «1С: Бухгалтерія»

Конфігурація «Бухгалтерія для України» має доволі обмежений функціонал із налаштування розподілу загальновиробничих витрат (ЗВВ) порівняно із «профільною» — «Управління виробничим підприємством для України». Проте, як свідчить практика, тих налаштувань, що є, цілком вистачає для коректного відображення, розподілу та списання ЗВВ.

Розподіляємо ЗВВ за допомогою документа «Закриття місяця» (Операції → Закриття періоду → Закриття місяця). Проте, аби програма змогла провести документ і коректно розподілити ЗВВ, потрібно зробити деякі налаштування. Як це реалізувати — у нашому алгоритмі.

Крок 1. Відображаємо наявність виробничої діяльності

У параметрах обліку на вкладці «Виробництво» ставимо прапорець. Він свідчитиме про те, що підприємство проводить виробничу діяльність (рис. 1). Інакше розділ «Виробництво» взагалі буде недоступний.

Розподіл загальновиробничих витрат у програмі «1С: Бухгалтерія»

Рис. 1. Налаштування параметрів обліку

Крок 2. Визначаємо спосіб розподілу витрат

Способи розподілу непрямих витрат визначаємо операціями: Головне → Налаштування → Облікова політика → Вкладка «Загальновиробничі». Програма «1С: Бухгалтерія» передбачає шість баз розподілу ЗВВ (табл. 1).

Таблиця 1

Бази розподілу ЗВВ

Спосіб  База
Обсяг продукції Кількість випущеної продукції у поточному місяці. Інформацію беремо з регістру накопичення «Випуск продукції і послуг у планових цінах»
Планова собівартість випуску Планова вартість випущеної у поточному місяці продукції, послуг. Її зазначаємо в документі «Звіт виробництва за зміну»
Оплата праці Витрати, відображені з видом «Оплата праці».
Матеріальні витрати Сума матеріальних витрат
Прямі витрати Сума прямих витрат
Окремі статті прямих витрат За базу розподілу може правити певний набір статей витрат. Формуємо такий набір у список. Інформацію про списки статей витрат знаходимо у довіднику «Список статей витрат, включених у базу розподілу непрямих витрат

Зазначимо також, що певні витрати можна не розподіляти, вибравши спосіб розподілу «Не розподіляється».

Увага: якщо базою розподілу обираємо суму витрат (способи «Оплата праці», «Матеріальні витрати», «Прямі витрати» чи «Окремі статті прямих витрат»), ЗВВ розподіляємо як на випущену продукцію, так і на незавершене виробництво.

Спосіб розподілу ЗВВ можемо встановити як для підприємства загалом, так і для конкретного підрозділу або статті витрат.

Аби спосіб розподілу ЗВВ діяв для усього підприємства й усіх статей витрат, поля «Стаття витрат» ы «Підрозділ» не заповнюємо (рис. 2)

Розподіл загальновиробничих витрат у програмі «1С: Бухгалтерія»

Рис. 2. Налаштування розподілу ЗВВ для усього підприємства

Про закриття періоду читайте у продовженні статтіПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль