Головбух

Відображаємо у декларації з ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів вартістю до 150 євро

  • 3 травня 2017
  • 41

Як відображати у декларації з ПДВ операції з ввезення чи вивезення з митної території України товарів, вартістю до 150 євро?

Із запровадженням зони вільної торгівлі з Євросоюзом, багато українських підприємців стали все частіше ввозити в Україну європейські товари. Інші ж навпаки, почали активніше продавати свої товари європейцям. При цьому, досить велика кількість підприємців займаються торгівлею товарами, вартість яких не перевищує 150 євро. А відповідно до підпункту 196.1.16 Податкового кодексу України (далі – ПК), такі товари не є об’єктом оподаткування. Втім, у декларації з ПДВ їх все одно потрібно відображати. Тож давайте дізнаємося, як це правильно зробити, аби не ризикувати отримати від податківців штраф чи позбавити себе податкового кредиту.

Ввезення та вивезення з України товарів, вартістю до 150 євро

Отже, товари, вартість яких не перевищує 150 євро не є об’єктом оподаткування. Розберемося у цьому питання детальніше. Відповідно до пункту 4 розділу V Порядку заповнення податкової декларації , що був затверджений Міністерством фінансів України від 28.01.2016 № 21 передбачено, що до розділу ІІ декларації «Податковий кредит», потрібно включати обсяги ввезених на митну територію України товарів та необоротних активів.

У самій податковій декларації, а саме у рядках 11.1 та 11.2 відображаються ввезені на митну територію України товари, необоротні активи та отримані від нерезидента на митній території України послуги з основною ставкою, що складає 7%.

 Ввезення товарів вартістю до 150 євро

При ввезенні товару на митну територію України, якщо їх вартість не перевищує 150 євро, ПДВ сплачувати не потрібно і підстав для відображення таких товарів у розділі ІІ «Податковий кредит» також немає.

Вивезення товарів вартістю до 150 євро

А от при вивезенні, у рядку 2 розділу І «Податкові зобов'язання» потрібно вказувати обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України. Проте вони також оподатковуються за нульовою ставкою відповідно до вимог підпункту 195.1.1 ПК.

Вивезення товарів за митну територію України, не залежно від обраного митного режиму (якщо вартість товарів складає до 150 євро) не є об’єктом оподаткування. Отже у рядку 2 декларації з ПДВ такі операції відображати не потрібно.

Однак у рядку 5 декларації з ПДВ такі операції із постачання товарів чи послуг потрібно відображати повністю, відповідно до статті 196 ПК. Особливо якщо вони включені до переліку операцій, що не є об’єктом оподаткування.

Відображаємо у декларації з ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів вартістю до 150 євро Платники податків які заповнюють рядок 5 декларації з ПДВ обов'язково мають заповнювати додаток 6 до податкової декларації.

У підсумку зазначимо, що при ввезені на територію України товарів, вартість яких не перевищує 150 євро, не потрібно відображати. А при вивезенні таких товарів з аналогічною митною вартістю, незалежно від обраного митного режиму, такі товари необхідно вказувати у рядку 5. Також, при операціях із вивезення таких товарів, платник податків обов'язково має заповнювати додаток 6 до податкової накладної.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл