Виправляємо помилки в декларації екологічного податку

512
Помилки у податкових деклараціях та податкових накладних – звичайна річ мабуть для кожного бухгалтера, особливо коли уряд та податківці кожні півроку змінюють фори цих документів. Сьогодні поговоримо про декларацію з екологічного податку

Всі платники екологічного податку мають подавати декларації з екологічного податку у встановлені терміни. Платниками екологічного податку є підприємці, виробництво яких призводить до викидів у навколишнє середовище забруднюючих речовин. Детальніше про те, хто є платниками екологічного податку можна прочитати у статті 240 Податкового кодексу України.

Сьогодні ж ми розглянемо, у якому порядку і як саме проводяться виправлення помилок, що були допущені під час заповнення декларації з екологічного податку.

Виправляємо помилки у декларації

Обчислення екологічного податку до сплати відбувається через додатки до податкової декларації. Обчислення податкового зобов'язання здійснюється за відповідними об'єктами оподаткування – викидами у навколишнє середовище.

Переглянути чи завантажити бланк декларації з екологічного податку

Якщо у платника податків немає відповідного об’єкту оподаткування, за яким необхідно сплачувати податкові зобов'язання, цей додаток просто не додається до податкової декларації.

Якщо платник екологічного податку виявив помилки у раніше поданій податковій декларації, він має самостійно їх виправити, подавши «уточнюючу» розрахунок. Уточнюючий розрахунок являє собою ту ж саму податкову декларацію, але із позначкою «уточнююча». Разом із такою уточнюючою декларацією подаються і всі необхідні додатки.

Виправляємо помилки в декларації економічного податку Додатки до уточнюючої декларації надаються тільки за тими додатками, в яких були допущені помилки.

Кожна уточнююча декларація подається за окремий період, в якому були виявлені помилки.

У уточнюючій декларації (та і в звичайній, звітній) мають бути заповнені рядки всіх розділів з урахуванням приміток до них. Якщо в рядок нічого вносити, через відсутність значення – його необхідно просто прокреслити (якщо декларація подається у паперовому вигляді). Якщо декларація подається в електронному вигляді – такі рядки просто не заповнюються і залишаються порожніми.

Виправляємо помилки в декларації економічного податку Податкове зобов'язання завжди визначається у гривнях з копійками.

В уточнюючій декларації та додатках до них, у рядках 1.1 та 1.2 звітній (податковий) період, який уточнюється, заповнюється однаковими значеннями, що відповідають звітному періоді, яких необхідно уточнити. Податкова декларація з екологічного податку подається один раз на рік, або щоквартально.

  • Показники рядків 5.1/5.2 (сума різниці між цими рядками), 7, 8 Додатка (ів) 1 переносяться до рядків 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3 декларації відповідно.
  • Показники рядків 5.1/5.2 (сума різниці між цими рядками), 7, 8 Додатка (ів) 2 переносяться до рядків 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 декларації відповідно.
  • Показники рядків 5.1/5.2 (сума різниці між цими рядками), 7, 8 Додатка (ів) 3 переносяться до рядків 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 декларації відповідно.
  • Показники рядків 5.1/5.2 (сума різниці між цими рядками), 7, 8 Додатка (ів) 4,5,6 переносяться до рядків 4.4.1, 4.4.2, 4.4.3 декларації відповідно.

До картки особового рахунку платника податків із Додатка (ів) переносяться наступні грошові зобов’язання, зазначені у:

  • рядку 5.1 – податкове зобов’язання, що збільшується, якщо (р. 4 > р. 5), то (р. 4 – р. 5);
  • рядку 5.2 – податкове зобов’язання, що зменшується, якщо (р. 5 > р. 4), то (р. 5 – р. 4);
  • рядку 7 – сума штрафу (р. 5.1 x р. 6);
  • рядку 8 – сума пені, самостійно нарахована платником відповідно до статті 129 ПК.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль