Головбух

Податок на прибуток: як звітувати за I квартал 2017 року

  • 26 квітня 2017
  • 2250

У цьому матеріалі ми розглянемо особливості подачі декларації з податку на прибуток за І квартал 2017 року

ГОЛОВНЕ У СТАТТІ

  1. Форма і строки подання Декларації з податку на прибуток
  2. Звіт про пільги — необхідний елемент звітування з податку на прибуток

За загальними правилами, встановленими в пункті 137.4 Податкового кодексу України (ПК) для платників податку на прибуток, на 2017 рік визначено такі податкові (звітні) періоди: квартал, півріччя, три квартали, рік.

Річний податковий (звітний) період передбачений для:

  • платників податку, що зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), які сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації;
  • виробників сільськогосподарської продукції. Починаючи з 01.01.2017 ці платники можуть обирати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року. До таких виробників належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50% загальної суми доходу;
  • платників податку, в яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн грн.

Утім, є ще одна категорія платників податку на дохід — суб’єкти, які здійснюють випуск та проведення лотерей. Такі платники щокварталу сплачують податок на дохід у порядку і в строки, що встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, подаючи податкову декларацію з податку на прибуток (п. 137.8 ПК).

За якою формою та в які строки звітувати за І квартал 2017 року

Платники податку подають Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за формою, яку затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі — Декларація з податку на прибуток). Останній день подання Декларації з податку на прибуток за І квартал 2017 року — 10.05.2017, а останній день сплати податку на прибуток — 19.05.2017.

У який строк подавати Звіт про суми податкових пільг

Починаючи з 01.01.2017 змінено поняття «податкова декларація». Це документ, на підставі якого, зокрема, нараховують та/або сплачують податкові зобов’язання або відображають обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), звільнених від оподаткування. Тож відтепер Звіт про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233 (далі — Звіт про пільги), вважають податковою декларацією. А це означає, що за неподання або несвоєчасне подання Звіту про пільги до платника податків застосують не лише адміністративну відповідальність (за ст. 163-1 Кодексу про адміністративні правопорушення — від 85 до 255 грн), а й фінансову. Вона становитиме 170 грн за кожне неподання/несвоєчасне подання Звіту про пільги та 1020 грн, якщо платника податку протягом року вже штрафували за таке порушення (п. 120.1 ПК).

Не забуваймо також, що:

  • під час подання Звіту про пільги за три календарних місяці 2017 року слід користуватися Довідником пільг № 82/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, і Довідником № 82/2 інших податкових пільг станом на 01.04.2017;
  • суму пільги з податку на прибуток розраховують на підставі даних додатка ПЗ до рядка 05 Декларації з податку на прибуток.

Яку фінзвітність подавати разом із Декларацією з податку на прибуток

Платники податку на прибуток разом із Декларацією з податку на прибуток за І квартал 2017 року мусять подати квартальну фінзвітність. А саме, Баланс (Звіт про фінансовий стан) та Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) — наростаючим підсумком (п. 46.2 ПКч. 1 ст. 13 і ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»).

Що робити, якщо у фінзвітності виявили помилки до подання декларації

10 травня — останній день подання до органів ДФС фінзвітності за І квартал 2017 року (у складі Балансу (Звіту про фінансовий стан) та Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід)). Якщо до подання Декларації з податку на прибуток за І квартал 2017 року платник податку виявив помилки у цій фінзвітності, він мусить їх виправити в аналогічній фінзвітності, яку подає разом із цією декларацією.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл