Що робити, якщо контрагент порушив строки реєстрації податкової накладної

180
Ситуація, коли контрагент забув зареєструвати, чи навіть просто не зареєстрував податкову накладну можуть статися із кожним. Що потрібно робити у такому випадку?

У платника податків виникла наступна ситуація – його контрагент не зареєстрував, або зареєстрував із запізненням податкову накладну в ЄРПН. Через це, формування податкового кредиту у платника податків стає неможливим. Отже, виникає цілком логічне питання – як бути у цій ситуації? Можливо контрагента можна притягнути до відповідальності, за таку «безвідповідальність».

Що робити, коли контрагент не реєструє податкові накладні?

Почнемо з податкового кредиту – він формується на основі податкових накладних, які були складені за певними операціями та своєчасно зареєстрованими в ЄРПН. Їх включають до податкових декларацій, на основі чого формується податковий кредит.

Відповідно до статті 201.10 Податкового кодексу України (далі – ПК), продавець товарів чи послуг зобов’язаний у встановлені законодавством терміни скласти та зареєструвати податкову накладну, та за вимогою, надати її покупцю.

 Якщо продавець ігнорує законну вимогу покупця та відмовляється скласти та вчасно зареєструвати податкову накладну – покупець має повне право при складанні податкової декларації додати скаргу на продавця. Скарга подається у податковій декларації за звітній період, у якому не було надано податкової накладної. Виключенням із цієї норми є податкові накладні, реєстрація яких була призупинена відповідно до статті 201.16 ПК.

Як заявляють податківці, покупець може подати скаргу протягом 365 календарних днів, які настають за граничним терміном подання декларації з ПДВ за звітній період, у якому покупець не отримав від контрагента податкову накладну, або з моменту порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

 До заяви у обов'язковому порядку потрібно додати копії документів, що підтверджують факт покупки та відповідно сплати податку. Також приймаються документи, складені відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», які підтверджують факт отримання товарів чи послуг.

Копії цих документів необхідно подавати у паперовому вигляді до місцевого ДФС за місцем обліку.

Недобросовісного продавця, який не надає покупцеві податкової накладної чекає неприємний сюрприз – документальна перевірка з метою встановлення повноти податкових нарахувань за відповідною операцією.

За новими нормами, термін проведення такої перевірки складає до 90 календарних днів. Із дня надходження скарги.

Податковий кредит за податковими накладними, які було зроблено/зареєстровано невчасно

А тепер поговоримо про терміни включення суми ПДВ до складу податкового кредиту, якщо це не було зроблено у відповідному звітному періоді з провини продавця, який несвоєчасно склав чи зареєстрував (або все і одразу) податкову накладну, за якою власне і має нараховуватись податковий кредит.

Відповідно до пункту 198.6 ПК, суми ПДВ що були сплачені у зв'язку із придбанням товарів чи послуг, зазначені в податкових накладних чи розрахунках коригування до таких податкових накладних зареєстрованих в ЄРПН з порушеннями терміну реєстрації відносяться до податкового кредиту за звітній податковий період, в якому було зареєстровано податкові накладні, але не пізніше ніж  через 365 днів.

У разі порушення термінів реєстрації податкових накладних у ЄРПН, до порушників застосовуються штрафні санкції відповідно до статті 120 ПК. Сума штрафу може сягати 50% суми ПДВ вказаних в податкових накладних в залежності від кількості днів прострочення. Отже, особам що люблять затримувати реєстрацію податкових накладних краще пам’ятати про це.

 Власне, податківці самі радять покупцям, що не отримали від контрагента податкової накладної подавати скаргу разом із податковою декларацією у визначені терміни. Так, покупець не втратить можливості на оформлення податкового кредиту, а недобросовісний контрагент буде покараний за недотримання строків реєстрації податкових накладних.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль