text
Головбух

Лікарняні листки: зберігаємо до перевірки фондом соцстраху

  • 25 квітня 2017
  • 1909

До вас прийшли перевіряльники ФСС з ТВП, аби встановити правомірність використання коштів цього фонду. Головний бухгалтер не надав лікарняні листки за попередні роки, оскільки працює на підприємстві менше року і має документи лише за поточний рік

До вас прийшли перевіряльники ФСС з ТВП, аби встановити правомірність використання коштів цього фонду. Головний бухгалтер не надав лікарняні листки за попередні роки, оскільки працює на підприємстві менше року і має документи лише за поточний рік. Скільки часу слід зберігати лікарняні листки і до яких наслідків може призвести їх відсутність — у статті.

Значну частину коштів Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП) витрачає на фінансування допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами застрахованим особам.

Органи ФСС з ТВП контролюють правомірне (цільове) використання страхових коштів. Ревізори перевіряють підтвердні документи за звітні періоди не тільки поточного, а й попередніх років, за які не проводили перевірки. Причому перевіряти можуть більше ніж за три роки, що передбачено спеціальним законодавством.

Лікарняні листки: зберігаємо до перевірки фондом соцстраху Увага: тимчасову непрацездатність працівників засвідчують лікарняним

Допомогу з тимчасової непрацездатності та у зв’язку з вагітністю і пологами підприємство нараховує на підставі листка непрацездатності (далі — лікарняний). Інспектори ФСС з ТВП ретельно перевіряють не лише розрахунки цих видів допомоги, а й порядок заповнення лікарняних.

Тому керівник і головний бухгалтер підприємства мають забезпечити збереження документів, які підлягають перевірці, зокрема й лікарняних.

Порядок збереження документів

Підприємство має самостійно забезпечувати належне зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку протягом встановленого законодавством терміну (п. 7 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIVдалі — Закон № 996).

Порядок зберігання таких документів, звітних регістрів, бухгалтерської звітності підприємства незалежно від форми власності визначено в Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88 (далі — Положення № 88).

Первинні документи й облікові регістри, які пройшли обробку, бухгалтерські звіти, а також баланси до передачі їх в архів підприємства зберігають у бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальність осіб, уповноважених головним бухгалтером (п. 6.2 Положення № 88).

Відповідно до наказу МОЗ «Про забезпечення бланками листків непрацездатності» від 15.04.2005 № 162 лікарняні зберігають як бланки суворої звітності.

Лікарняні листки: зберігаємо до перевірки фондом соцстраху Увага: бланки суворої звітності зберігають у сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях, що забезпечують їх схоронність

Головний бухгалтер забезпечує зберігання первинних документів і облікових регістрів, що пройшли обробку та були підставою для складання звітності, бухгалтерських звітів і балансів, а також вчасне їх оформлення та передачу до архіву (п. 6.7 Положення № 88).

Відповідає за збереження первинних документів, регістрів та звітності впродовж встановленого терміну, але не менше трьох років, і керівник підприємства (п. 3 ст. 8 Закону № 996).

Лікарняні листки: зберігаємо до перевірки фондом соцстраху Увага: первинні документи, облікові регістри, бухгалтерські звіти і баланси видають з бухгалтерії та архіву підприємства працівникам інших структурних підрозділів лише за рішенням головного бухгалтера

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах