Придбали телевізор для директора: чи можна амортизувати

663
Чи можна телевізор, придбаний для кабінету директора, вважати основним засобом, використовуваним у господарській діяльності, нараховувати податкову амортизацію та відповідно зменшувати оподатковуваний прибуток?

З метою оподаткування податком на прибуток термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, не призначені для використання у господарській діяльності платника податку. При цьому господарська діяльність — діяльність особи, пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг і спрямована на отримання доходу.

Але податківці й платники податків по-різному тлумачать поняття «невиробничі основні засоби». Найімовірніше, податківці наполягатимуть, що телевізор є невиробничим основним засобом, позаяк можливість отримання доходу від його використання обгрунтувати складно.

Водночас «сміливі» платники можуть «поборотися» за «виробничість» телевізора. Звісно, якщо директор насправді використовує телевізор з виробничою метою, наприклад, показує клієнтові відеоматеріали, зйомка яких саме є послугою, яку надано цьому клієнту. Таким платникам знадобиться підготувати відповідний пакет доказових документів: наказ директора і первинку. Проте гарантією «виробничого» телевізора для платника буде лише індивідуальна консультація ДФС.

Розглянемо обидва випадки, тобто як на об’єкт оподаткування податком на прибуток впливає «виробничий» і «невиробничий» телевізор.

Коригувати чи ні — ось у чому суть

Базою оподаткування податком на прибуток є фінрезультат до оподаткування, визначений за правилами бухобліку та відкоригований на різниці (пп. 134.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Коригувати фінрезультат до оподаткування на різниці, передбачені розділом ІІІ ПК, обов’язково мають так звані «високодохідні» підприємства, які отримали понад 20 млн грн доходу за останній звітний рік. Інші платники податку на прибуток мають право прийняти рішення не застосовувати такі коригування.

Для підприємства, яке не застосовує різниць, поняття «виробничий» та «невиробничий» основний засіб не мають жодного значення. Адже такий основний засіб впливатиме на розрахунок податку на прибуток винятково через «бухгалтерський» фінансовий результат.

Потреба коригувати фінансовий результат до оподаткування щодо виробничих або невиробничих основних засобів виникатиме у платника податку на прибуток, який застосовує різниці (ст. 138 ПК).

Різниці за «невиробничим» телевізором

Насамперед нагадаємо, що витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, а також на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів не підлягають податковій амортизації. Їх проводять за рахунок відповідних джерел (пп. 138.3.2 ПК).

У разі ліквідації чи продажу окремого об’єкта невиробничих основних засобів фінрезультат до оподаткування збільшують на його залишкову вартість, визначену за правилами бухобліку, й на суму «бухвитрат» на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів (п. 138.1 ПК).

У разі продажу об’єкта невиробничих основних засобів фінрезультат зменшують на суму первісної вартості його придбання або виготовлення і витрат на його ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення, в т. ч. віднесених до витрат згідно з правилами бухобліку, але не більше за суму доходу (виручки), отриманого від такого продажу (п. 138.2 ПК).

Коригування за «виробничим» телевізором

Читайте продовження статті



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль