Видача та оформлення листків непрацездатності застрахованим особам поза постійним місцем проживання

1271
Законодавством України встановлено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є листок непрацездатності. Як його отримати поза місцем проживання?

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі – Закон № 1105) встановлено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності ж листок непрацездатності. Видаватися він має у порядку, встановленому Законом № 1105.

Окрім того, існує інструкція, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі – Інструкція № 455), в якій докладно визначено порядок та умови видачі листка непрацездатності, а також умови для його продовження.

Отже, давайте дізнаємось, який порядок оформлення та отримання листку непрацездатності, і чи можна його отримати поза місцем проживання.

Отримання листку тимчасової непрацездатності

Відповідно до підпункту 1.9 Інструкції 455 – листок непрацездатності в амбулаторно-поліклінічних закладах видають лікуючі лікарі або фельдшери, переважно за місцем проживання чи роботи. Проте, листок непрацездатності можна отримати і у медичному закладі, чи у лікаря і не за місцем проживання. Для цього потрібно перш за все обрати відповідний медичний заклад та оформити заяву-клопотання, яку необхідно погодити із головним лікарем обраного медичного закладу, чи його заступником. Документ має бути погоджено підписом та печаткою медичного закладу.

Бувають випадки, коли тимчасова непрацездатність настає поза постійним місцем проживання чи роботи (наприклад, під час відрядження чи відпустки). У такому випадку, при стаціонарному лікуванні поза постійним місцем проживання, листок непрацездатності видається за місцем тимчасового перебування з дозволу головного лікаря закладу, відповідно до пункту 1.10 Інструкції № 455. Листок непрацездатності має бути засвідчений підписом головного лікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу на число днів, що необхідні для лікування працівника.
 

Листок непрацездатності поза постійним місцем проживання видається за підписом головного лікаря і засвідчується за підписом головного лікаря, він має бути засвідчений круглою печаткою медичного закладу та підписом головного лікаря. Обов'язково має бути відповідний запис у графі «видачу листка непрацездатності дозволяю», а також запис у медичній картці амбулаторного стаціонару хворого.

Призначення матеріальної допомоги при тимчасовій непрацездатності

Рішення про призначення матеріальної допомоги при тимчасовій непрацездатності приймається комісією із соціального страхування, до складу якої входять представники адміністрації підприємства та представники застрахованих осіб (працівників), відповідно до частини 3 статті 20 Закону № 1105.

Комісія має розглядати кожен випадок тимчасової непрацездатності працівника окремо. Адміністрація підприємства має володіти даними щодо місця проживання працівника, який тимчасово втратив працездатність. Враховуючи це, місце отримання листка непрацездатності, а також інші фактори – комісіє. Виноситься рішення щодо присвоєння матеріальної допомоги працівникові.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль