Головбух

Надання послуг без ПДВ за міжнародним договором

  • 4 вересня 2015
  • 99

Підприємство уклало договір про надання послуг з облрадою згідно з Рамковою угодою між урядом України і Комісією Європейських Співтовариств.Які документи дають право на пільгу з ПДВ,в які органи надати ці документи і як бути з податковим кредитом

Зазвичай пільги з ПДВ надають відповідно до переліків, встановлених у статтях 196 та 197 Податкового кодексу України (ПК), а також згідно з підрозділом 2 розділу ХХ ПК.

Проте, як зазначено у статті 3 ПК, податкове законодавство України складається, зокрема, з чинних міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування. Якщо ж такий міжнародний договір установлює інші правила, ніж ті, що передбачені ПК, застосовують правила міжнародного договору.

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Реалізація права на пільги за міжнародним договором

Рамкова угода між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств, затверджена Законом України «Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств» від 03.09.2008 № 360-VI (далі — Рамкова угода), є міжнародним договором.

Пункт 3.3 Рамкової угоди передбачає, що контракти, фінансовані коштом Співтовариства, не підлягають оподаткуванню ПДВ, гербовим, реєстраційним або іншими аналогічними зборами в Україні, незалежно від того, чи існують такі збори, чи мають бути впроваджені, і незалежно від того, чи укладені ці контракти з особами з України чи інших країн.

У тих випадках, коли контракт стосується поставки товарів, що походять з України, контракт має бути укладений на підставі цін без урахування ПДВ. До того ж термін «товар» слід розуміти як будь-який продукт, послугу і/або права, які підлягають продажу (п. 3.4 Рамкової угоди).

Реалізацію права на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, у т. ч. і Рамковою угодою, здійснюють на підставі:

  • реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (МТД), що видається Мінекономрозвитку;
  • плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД в рамках проекту (програми) МТД, засвідченого донором або виконавцем та погодженого бенефіціаром, який подається до Мінекономрозвитку.

У реєстраційній картці проекту (програми) МТД роблять запис, який містить:

  • посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;
  • підтвердження наявності плану закупівлі;
  • зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.

У разі якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в межахах проекту (програми) МТД донор заявив право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Роз’яснення щодо порядку оформлення документів, необхідних для підтвердження права застосування пільгового режиму оподаткування операцій з постачання товарів (послуг), які поставляються в межах контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, у т. ч. і на виконання Рамкової угоди, було надано листом ДПС від 27.09.2012 № 4526/0/71-12/12-1017. А відповіді на подібні запитання надали податківці у листі МДЗ від 16.10.2013 № 13407/6/99-99-19-04-02-15, а також у ЗІР (підкатегорія ЗІР 101.14.10).

Отже, у межах проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповує виконавець проекту за рахунок МТД, відвантажують (виконують, постачають) постачальники такому виконавцю без сплати ПДВ.

Наявність реєстраційної картки проекту із зазначеним записом та плану закупівель нарахування орендної плати надає підприємству право на пільгу з ПДВ.

Порядок подання підтвердних документів

Мінекономрозвитку подає щокварталу Держстату та ДФС відомості про державну реєстрацію (перереєстрацію або анулювання рішення про реєстрацію) проектів (програм) за формою згідно з додатком 2 до Порядку залучення, використання та моніторингу МТД, затвердженого постановою КМУ від 15.02.2002 № 153; далі — Порядок № 153).

Виконавець проекту (програми) МТД, що реалізує право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді податковому органу, в якому перебуває на обліку як платник податків, та в копії Мінекономрозвитку інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153 (п. 23 Порядку № 153).

Доля податкового кредиту

Особливості оподаткування ПДВ цієї операції визначено у підпункті «б» пункту 198.5 ПК.

Якщо під час придбання товарів чи послуг, необоротних активів суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, то у разі їх використання в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 ПК, підрозділу 2 розділу XX ПК, а також міжнародних договорів (угод) платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання. До того ж база оподаткування має бути не нижче вартості придбання товарів чи послуг, використаних у звільнених від оподаткування ПДВ операціях.

ВРІЗ

Крім того, варто пам’ятати, що платник ПДВ має скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду зведену податкову накладну. Така податкова накладна підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Тобто підприємство, яке надає послуги згідно з міжнародним договором, суму ПДВ з вартості придбання товарів чи послуг, використаних у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, включає до рядка 10.1.1 декларації з ПДВ (якщо таку операцію оподатковують за ставкою 20%) на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН постачальником. Щойно ці товари та послуги починають використовувати у звільнених від оподаткування ПДВ операціях на виконання вимог міжнародного договору, суму ПДВ, раніше віднесену до податкового кредиту, підприємство має включити до податкових зобов’язань звітного періоду (р. 1.1 декларації з ПДВ) на підставі зведеної податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН цим підприємством.

Операції, які звільнені від оподаткування згідно з міжнародним договором, відображають у рядку 5 декларації з ПДВ звітного (податкового) періоду.

До рядка 5 мають додавати Довідку за формою згідно з додатком 6 (Д6) до декларації з ПДВ. У додатку 6 платник ПДВ (продавець) зазначає підставу для звільнення, зокрема номер реєстраційної картки проекту, у межах якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, та назву відповідного міжнародного договору.

Попри те, що такі операції звільнені від оподаткування ПДВ, на них підприємство також має скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

ВРІЗ

Зверніть увагу

У разі використання придбаних з ПДВ

товарів та послуг у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, на їх вартість нараховують податкові зобов’язання з ПДВ

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл