Нарахування ЄСВ, якщо працівник надав довідку про інвалідність не з першого робочого дня

559
Що робити бухгалтеру, якщо на підприємстві (ЮО) працює працівник, який має статус інваліда, але довідку щодо інвалідності надав не з першого робочого дня. Як у цьому випадку нараховувати ЄСВ?

Підприємство (юридична особа) взяло на роботу працівника, який через деякий час надав довідку про те, що він є інвалідом. Відомо, що для таких працівників діє інша ставка ЄСВ. Як бути роботодавцю в такій ситуації? Чи потрібно працівникові нарахувати компенсацію за сплачене ЄСВ за той період, коли працівник працював без довідки, чи це потрібно робити вже після того, як роботодавцю було надано відповідну довідку?

Розберемося в цій непростій ситуації.

Нарахування ЄСВ працівникові, що має інвалідність

База нарахування ЄСВ, а також інші нюанси щодо сплати ЄСВ визначено у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р № 2464-VI (далі – Закон № 2464). Щодо того, хто зобов’язаний сплачувати ЄСВ, можна прочитати у статті 4. Для всіх, перелічених у цій статті платників податку встановлено розмір ЄСВ у розмірі 22%.

Також, регулювання нарахування та сплати ЄСВ встановлюється наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (далі – Інструкція № 449). Відповідно до інструкції № 449, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на місяць сплати, сума ЄСВ має розраховуватись як добуток розміру мінімальної заробітної плати, та ставки ЄСВ. Основна умова для нарахування ЄСВ працівникові – він перебуває у трудових відносинах із роботодавцем не менше повного календарного місяця, чи відпрацював всі робочі дні звітного місяця.

Однак, вимоги щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату, розмір якої не перевищує розмір мінімальної зарплати, не застосовується до заробітної плати працівника-інваліда, що працює на підприємстві де застосовується ставка 8,41%.

У частині 7 розділу 3 Інструкції № 449 встановлено, що роботодавець, якщо він є юридичною собою має здійснювати нарахування ЄСВ за ставкою 8,41% з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше строку, коли працівник надасть відповідну довідку.

Нарахування ЄСВ, якщо працівник надав довідку про інвалідність не з першого робочого дня Довідка має підкріплюватись завіреною копією довідки від медико-соціальної комісії (МСЕК)

Якщо працівник надає всі необхідні документи, що підтверджують інвалідність, нарахування ЄСВ за ставкою 8,41% відбувається після надання документів. Вимога щодо нарахування ЄСВ виходячи із розміру мінімальної заробітної плати не застосовується.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль