text
Головбух

Форма № 1ДФ: скільки коштує виправлення помилок

  • 13 липня 2015
  • 53

Цілком зрозумілим є небажання бухгалтерів виправляти помилки у формі № 1ДФ.Бо за це оштрафують.Та іноді штрафів можна уникнути.Тож про те,коли уточнення показників форми №1ДФ призведе до значного потоншання гаманця підприємства,а коли навпаки,-тут і зараз

Укотре наголосимо: за подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками форми№ 1ДФ підприємству загрожують штрафи від податківців. Та щоб були підстави для їх застосування, такі недостовірні відомості або помилки у зазначеному звіті мають призвести до зміни податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку (п. 119.2 Податкового кодексу України; ПК). Як бачимо, безперечною умовою для застосування штрафів є вплив помилки на зміну розміру податкових зобов’язань або платника податку. Тож коли помилка не стосуватиметься суми податку чи даних платника податку, про штрафи можна забути. Варто не згадувати про них і тоді, коли недостовірні відомості або помилки виникли у зв’язку з проведенням річного перерахунку та були виправлені відповідно до вимог статті 50 ПК.

Ще один випадок незастосування штрафів — коли помилки виправляються до закінчення граничного строку подання форми № 1ДФ (п. 50.1 ПК).

Якщо порушення вчинено вперше, то сума штрафу становитиме 510 грн. За другий і наступні проступки протягом року доведеться платити 1020 грн.

Далі відповімо на конкретні запитання з приводу застосування штрафів.

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Підприємство у формі № 1ДФ за І квартал 2015 року неправильно зазначило суму нецільової матеріальної допомоги (у розмірі 1000 грн.) працівника. Чи застосують штрафи до підприємства?

У такому разі підприємство може сміливо подавати уточнюючий розрахунок, не боячись штрафних санкцій. Бо пункт 119.2 ПК передбачає застосування штрафів, якщо помилка призвела до зміни суми податку.

Відповідно до підпункту 170.7.3 ПК нецільова матеріальна допомога, отримана протягом звітного року у розмірі, що сукупно не перевищує 1710 грн. (для 2015 року), не включається до оподатковуваного доходу. Тому в цьому випадку у формі № 1ДФ змінюється лише сума заробітку, отже, штрафів за подання уточнюючого розрахунку не буде.

Підприємство у формі № 1ДФ за ІІІ квартал 2014 року не зазначило суму матеріальної благодійної допомоги на лікування непрацівника підприємства. Чи будуть штрафні санкції за подання уточнюючого розрахунку?

У цьому випадку, на відміну від попереднього, підприємство має сплатити штраф у сумі 510 грн. Пояснимо, чому.

Благодійну допомогу на лікування непрацівнику оподатковують ПДФО на загальних підставах. Від оподаткування звільнено лише благодійну допомогу працівникові підприємства (пп. 165.1.19 ПК).

Отже, невідображення суми оподатковуваної благодійної допомоги автоматично призвело до заниження суми ПДФО у формі № 1ДФ. Відповідно, підприємство за подання уточнюючого розрахунку має сплатити штраф.

У формі № 1ДФ підприємство не зазначило дати звільнення з роботи працівника. Чи будуть штрафні санкції при поданні уточнюючого розрахунку?

На наше переконання штрафів не має бути. Адже така помилка не призвела до зміни платника податку. Зміна даних про платника податку може статися через помилку у графі 2 розділу І форми № 1ДФ. Наприклад, неправильно зазначений податковий номер чи паспортні дані платника податку або взагалі відображення виплати не тій особі точно призведуть до штрафу у розмірі 510 грн. А незазначення дати прийняття на роботу чи звільнення з роботи працівника не змінює платника податку. Відповідно, такі помилки не мають призвести до штрафів.

У формі № 1ДФ за І квартал 2015 року підприємство відобразило дохід працівника від безкоштовного проживання за ознакою доходу 127 замість 126. Чи очікувати на штрафні санкції від податківців за подання уточнюючого розрахунку?

Неправильне зазначення ознаки доходу не призводить ані до перекручення суми податкового зобов’язання з ПДФО, ані до зміни платника податку. Тому відповідь на це питання однозначна — при неправильному зазначенні ознаки доходу штрафів не застосовують.

Нагадаємо, що для виправлення цієї помилки в уточнюючому розрахунку потрібно вилучити рядок із неправильною ознакою доходу. Для цього у графі 9 розділу І форми № 1ДФ слід зазначити «1». А правильні дані, включаючи ознаку доходу, заповнюємо в іншому рядку, проставляючи у графі 9 «0» (п. 4.4 розд. IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4).

Підприємство подає три уточнюючі розрахунки (за І, ІІ та ІІІ квартал 2014 року), в яких змінюється сума ПДФО. Податківці наполягають на сплаті штрафу за кожен такий розрахунок. Чи правомірні дії податківців?

Як це не прикро констатувати, але фахівці ДФС діють поза правовим полем. Пояснимо, чому.

Пункт 119.2 ПК установлює штраф за подання з недостовірними відомостями звітності або помилками форми № 1ДФ. Як бачимо, ця норма не конкретизує, чи штрафуватимуть за подання окремого уточнюючого розрахунку. Саме факт подання уточнення буде свідчити про «подання з недостовірними відомостями». Причому байдуже, скільки уточнюючих розрахунків подають одночасно. Тому якщо підприємство одночасно подаватиме кілька уточнюючих розрахунків, то штраф становитиме 510 грн.

У такому випадку перед поданням уточнюючих розрахунків радимо провести «ревізію» вже поданих форм за інші періоди. У разі виявлення помилок і в них, можна подати їх одночасно та зекономити на штрафах. Бо якщо спочатку уточнити показники стосовно вже виявлених помилок, а потім подавати протягом року інші уточнюючі розрахунки, — за останні штраф становитиме вже 1020 грн.

 

 Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл