Головбух

«1С:Бухгалтерія 8»: середній заробіток мобілізованим за II квартал 2015 року

  • 1 липня 2015
  • 59

З’ясуємо, як у програмі «1С:Бухгалтерія 8» провести нарахування та виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам та як заповнити форму № 1-ДФ за II квартал 2015 року

З метою оподаткування доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді суми середнього заробітку та компенсаційної виплати з бюджету у межах середнього заробітку, слід розглядати окремо, позаяк види таких доходів є різними. Так наголошує ДФС у листі від 24.04.2015 № 8720/6/99-99-17-03-03-15 (далі — Лист).

Тому суму коштів у вигляді зарплати мобілізованих працівників відображають у формі № 1-ДФ за ознакою доходів «101». А от суму компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників, отриманих платником, відображають у формі № 1-ДФ за ознакою «128».

У згаданому Листі податківці також порушують і питання оподаткування середньої зарплати мобілізованих. Вони вважають, що виплати мобілізованим працівникам не оподатковуються в тому випадку, коли підприємство отримало кошти на компенсацію з бюджету і тільки тоді виплатило їх мобілізованому працівнику.

Якщо ж роботодавець зі своїх коштів нараховує та виплачує середню зарплату мобілізованому працівнику, то ця виплата прирівнюється до зарплати і тому оподатковується ПДФО і військовим збором. Коли на рахунок підприємства будуть перераховані кошти для виплати компенсації, тоді ця «зарплата» перетвориться на компенсацію, яка не обкладається податками (тоді у обліку можна відсторнувати нараховані податки). У результаті ми маємо лише зайвий клопіт і купу проблем.

Чекати на компенсацію із бюджету, і лише потім виплачувати кошти — також не вихід. Підприємству загрожуватиме штраф, передбачений статтею 265 КЗоТ.

Що ж стосується розробників програми «1С:Бухгалтерія 8», то вони пропонують для мобілізованих працівників створити новий вид нарахування. У ньому потрібно обов’язково поставити ознаку «Зарплата мобілізованим» та ознаку доходу «128», призначити цей вид нарахування мобілізованому працівнику. А далі проводити нарахування середнього заробітку мобілізованому разом з іншими працівниками звичайними документами з нарахування та виплати зарплати. До того ж з нарахувань мобілізованому працівнику ПДФО, ЄСВ та військовий збір не утримують.

Водночас у форму № 1-ДФ за кодом «128» у графу «3 а» фактично буде потрапляти сума нарахованої середньої заробітної плати мобілізованому працівнику за відповідний період, а у графу «3» — сума виплаченої середньої заробітної плати мобілізованому. Загалом, якщо підприємство у II кварталі 2015 року встигне отримати компенсацію з бюджету середнього заробітку мобілізованого працівника за звітний період, то такий спосіб можна використовувати.

Розглянемо детальніше, як це все відобразити у програмі «1С:Бухгалтерія 8» за конкретних умов.

На підприємстві мобілізували співробітника з 05.05.2015. Середній заробіток мобілізованого працівника становить 2650 грн. У червні та липні 2015 року до органів соціального захисту подавали звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджені з міським військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу. Компенсацію було одержано 23.07.2015 за травень та червень 2015 року.

 Цікаве за темою:

Норма тривалості робочого часу на 2017 рік

17 лютого 2017 Кожному керівнику, роботодавцю та бухгалтеру необхідно знати норми тривалості робочого часу, задля правильного планування робочого процесу та коректного розрахунку заробітної плати. У цій статті ми розповімо про норми тривалості робочого часу на 2017 рік4697

Нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати

9 лютого 2017 З огляду на останні зміни у Податковому кодексі, тема нарахування ЄСВ стала надзвичайно актуальною, тож давайте дізнаємося, коли потрібно нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати4733


Все про «мінімалку» 2017 року

7 лютого 2017 Вже напевно всі знають про новий рівень мінімальної заробітної плати що був встановлений в Україні з початку 2017 року. Проте, у багатьох бухгалтерів та роботодавців досі є багато запитань, щодо обчислення різних аспектів нової «мінімалки».6095

Крок 1. Створюємо новий вид нарахувань

Для відображення у програмі нарахування середнього заробітку мобілізованим працівникам зайдемо в меню «Операції → Плани видів розрахунку → Основні нарахування організацій» і створимо новий елемент назвавши його, наприклад, «Оплата по серед. зар. мобілізованим» (Рис.1).

Рис. 1. Створюємо новий вид нарахувань

У реквізиті «Спосіб розрахунку» треба зазначити варіант «Фіксованою сумою», категорія розрахунку — «Первинне».

У закладці «Основні»:

- у полі «Відображення в бух. обліку» зазначаємо, яку проводку програма повинна робити при нарахуванні;

- у поле «ПДФО» із довідника «Доходи ПДФО» обираємо потрібний нам код доходу;

- у підрозділі «Облік відпрацьованого часу» ставимо прапорець навпроти «Це зарплата мобілізованим».

Далі в закладці «База для розрахунків» у табличній частині «Є базою для» зазначаємо податок «ЄСВ (мобілізовані)» (Рис. 2). Зберігаємо внесену інформацію.

Рис. 2. Заповнення закладки «База для розрахунків»

Крок 2. Додаємо новий вид нарахування мобілізованому працівнику

Заходимо в меню «Зарплата → Планові параметри → Введення відомостей про планові нарахування працівників організацій» та створюємо новий документ. У ньому потрібно зазначити мобілізованого працівника, а всі види нарахувань цього працівника програма додасть у документ автоматично. Нам потрібно у вкладці «Планові нарахування» навпроти старих нарахувань поставити параметр «Дія» у значення «Припинити».

Далі потрібно:

  • додати новий вид нарахування «Оплата по серед. зар. мобілізованим» (Рис. 3);
  • параметр «Дія» має бути в значені «Почати»;
  • зазначити період, з якого додається нове нарахування;
  • зазначити розмір середньої зарплати мобілізованого працівника (поле «Розмір»).

Рис. 3 Додаємо новий вид нарахування мобілізованому працівнику

Далі в закладці «Внески» усі попередні внески поставити в значення «Припинити». А внесок «ЄСВ (мобілізовані)» має бути в значенні «Почати».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Внесок має бути призначений з першого числа першого місяця нарахування оплати за середнім заробітком, але не раніше періоду дії нової форми звіту з ЄСВ (01.05.2015).

Крок 3. Нараховуємо середню заробітну плату мобілізованому працівнику

Нарахування середнього заробітку працівнику проводять разом із нарахуванням доходів іншим працівникам документом «Нарахування зарплати працівникам організацій». Документ можна заповнити автоматично, натиснувши в шапці кнопку «Заповнити та розрахувати все» (Рис. 4).

Після проведення документа порядок оформлення документів на виплату такий самий, як і при звичайній виплаті зарплати.

Рис. 4 Нарахування середнього заробітку мобілізованому працівнику

Крок 4. Формуємо бухгалтерську проводку

Надіславши звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку, у програмі формуємо проводку: Д-т377 К-т 718. Проводку вводять вручну, меню «Операції → Операції, введені вручну».

Крок 5. Отримуємо компенсацію з бюджету

Надходження компенсації з бюджету можна відобразити документом «Платіжне доручення вхідне» з видом операції «Інше надходження безготівкових коштів».

Крок 6. Формуємо форму № 1-ДФ

Заходимо в меню «Звіти → Регламентована звітність → Регламентовані звіти (вбудовані)» і знаходимо звіт № 1-ДФ. Створюємо новий звіт і натискаємо кнопку «Заповнити». Сума нарахованої таким чином зарплати мобілізованому працівнику буде занесена до звіту автоматично (Рис. 5).

Рис. 5. Заповнення форми № 1-ДФ

 Цікаве за темою:

Норма тривалості робочого часу на 2017 рік

17 лютого 2017 Кожному керівнику, роботодавцю та бухгалтеру необхідно знати норми тривалості робочого часу, задля правильного планування робочого процесу та коректного розрахунку заробітної плати. У цій статті ми розповімо про норми тривалості робочого часу на 2017 рік4697

Нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати

9 лютого 2017 З огляду на останні зміни у Податковому кодексі, тема нарахування ЄСВ стала надзвичайно актуальною, тож давайте дізнаємося, коли потрібно нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати4733


Все про «мінімалку» 2017 року

7 лютого 2017 Вже напевно всі знають про новий рівень мінімальної заробітної плати що був встановлений в Україні з початку 2017 року. Проте, у багатьох бухгалтерів та роботодавців досі є багато запитань, щодо обчислення різних аспектів нової «мінімалки».6095

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл