Головбух

Заповнюємо звіт з ЄСВ за травень у програмі «1С: Бухгалтерія 8»

  • 11 червня 2015
  • 35

За травень 2015 року звіт з ЄСВ потрібно подавати вже за новою формою. Бухгалтери чекали на появу нового звіту не лише в «1С: Бухгалтерія», а й у програмах подання електронної звітності.. З’ясуємо,як заповнити звіт з ЄСВ у програмі «1С: Бухгалтерія 8»

У програмі «1С: Бухгалтерія 8», з огляду на особливості структури ЄСВ, його облік реалізовано так:

- існує поділ на розділи «Внески» і «Внески з ФОП». Наочно цей поділ відображено в документі «Нарахування зарплати працівникам організацій», де виокремлено вкладки «Внески» і «Внески з ФОП»;

- види внесків визначають для кожного працівника індивідуально (працівникам за договорами ЦПХ, інвалідам тощо);

- для штатних працівників використовують окремо розрахунок ЄСВ із зарплати і окремо — з лікарняних.

Для розрахунку ЄСВ використовують загальну максимальну базу внеску. Якщо у працівника одночасно кілька видів ЄСВ, то для визначення максимальної бази внески враховують послідовно.

 Цікаве за темою:

Припинили державну реєстрацію? Сплатіть ЄСВ!

24 лютого 2017 ФОП припинив державну реєстрацію, та залишається запитання – чи потрібно сплачувати ЄСВ? У цьому матеріалі ми постаралися розібратися у цьому непростому питанні610


Проект пенсійної реформи 2018: чого очікувати українцям

16 березня 2017 Урядовці поділилися проектом нової пенсійної реформи, що має запрацювати вже у 2018 році. Чого очікувати українцям і чи варто очікувати пенсіонерам на покращення рівня життя?1917


Нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати

9 лютого 2017 З огляду на останні зміни у Податковому кодексі, тема нарахування ЄСВ стала надзвичайно актуальною, тож давайте дізнаємося, коли потрібно нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати4732

Понижуючий коефіцієнт

Згідно з вимогами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) у 2015 році понижуючий коефіцієнт не є фіксованою величиною, а його розраховують щомісячно для кожної організації (підприємства). Для цього в конфігурації додано регістр відомостей «Коефіцієнти ставки внесків ФОП» (меню «Зарплата → Облік ПДФО і внесків → Коефіцієнти ставки внесків ФОП»). Якщо коефіцієнт на місяць не задано, розрахунок внесків провадять за звичайною ставкою.

Для встановлення коефіцієнта в регістрі відомостей треба натиснути кнопку «Додати» і зазначити місяць для коефіцієнта. Далі можна або ввести інформацію вручну, або скористатися кнопкою «Розрахувати за показниками» (Рис. 1).

У формі передбачено й можливість перевірки відповідності вимогам Закону про ЄСВ додаткових показників, що надають право на застосування коефіцієнта (кнопка «Перевірити умови»).

Позаяк понижуючий коефіцієнт залежить від загальної суми бази нарахування ЄСВ, розробники «1С» рекомендують визначати його після розрахунку усієї заробітної плати і внесків по підприємству в поточному розрахунковому періоді.

Рис. 1. Регістр відомостей «Коефіцієнти ставки внесків ФОП»

Після визначення коефіцієнта слід зробити перерахунок закладки «Внески ФОП» і переформувати проведення за документом «Нарахування зарплати працівникам організацій». На Рис. 2 показано закладку «Внески ФОП» документа «Нарахування зарплати працівникам організацій» підприємства «Добро» до використання понижуючого коефіцієнта і після перерахунку з урахуванням коефіцієнта.

Рис. 2. Приклад заповненої закладки «Внески ФОП» без використання понижуючого коефіцієнта і з його використанням

У програмі «1С: Бухгалтерія 8» розрахунок понижуючого коефіцієнта здійснюється виходячи з розміру бази нарахування ЄСВ, включаючи суми нарахованої заробітної плати, оплати за договорами ЦПХ, оплати тимчасової непрацездатності і допомоги по вагітності та пологах.

Округлюють коефіцієнт і результат розрахунку ЄСВ ФОП до трьох знаків після коми.

Ще один момент — це нарахування ЄСВ, якщо зарплата менша за мінімальну. У статті 8 Закону про ЄСВ з 01.01.2015 передбачено: якщо база нарахування ЄСВ (окрім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід), суму ЄСВ розраховують як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід), і ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

Наприклад, на підприємстві «Пілот ТД» працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати, через що у травні відпрацював лише 8 днів. Його нарахована заробітна плата становить 1066,67 грн. У цьому разі програма автоматично здійснює донарахування (див. Рис. 3).

Рис. 3. Документ «Нарахування зарплати працівникам організацій», закладка «Внески з ФОП»

Заповнення звіту з ЄСВ

Для створення звіту з ЄСВ у «1С: Бухгалтерія 8» потрібно зайти в меню «Звіти → Регламентовані звіти» і знайти в списку потрібний звіт.

Звіт з ЄСВ у «1С: Бухгалтерія 8» відкривається із закладки «Види розрахунків (для заповнення п. 1 Таблиці 1)» (Рис. 4)). У цій закладці для коректного відображення в Таблиці 1 сум відпускних, лікарняних, винагород за договорами ЦПХ у полях слід обрати види розрахунку, які використовують під час нарахування зарплати.

Тобто якщо за звітний місяць були нарахування, наприклад, за договором ЦПХ, цей вид нарахування треба додати до відповідної табличної частини «Види розрахунків (для заповнення п. 1 Таблиці 1)».

Рис. 4. Заповнення закладки «Види розрахунків (для заповнення п. 1 Таблиці 1)»

Звіт заповнюють автоматично: для цього достатньо натиснути кнопку «Заповнити» на верхній командній панелі.

Розглянемо основні моменти заповнення таблиць звіту з ЄСВ. Вкладка «Перелік таблиць звіту» — це титульний аркуш звіту. У табличній частині буде заповнено зведену інформацію про кількість аркушів заповнених таблиць звіту і рядків у них.

Як ви пам’ятаєте, комірки звіту можна редагувати так: комірки білого кольору недоступні для редагування; комірки жовтого кольору можуть бути заповнені вручну; комірки зеленого кольору обчислюють автоматично на підставі даних, введених в інші комірки.

Таблицю 1 подають усі страхувальники, що використовують працю найманих робітників, фізичних осіб за договорами ЦПХ. Загальні реквізити вступної частини Таблиці 1 по підприємству заповнюють автоматично виходячи з інформації в довідниках «Організації» (регістру відомостей «Коди організації»), «Працівники», «Фізичні особи».

Таблиця 1 звіту з ЄСВ зазнала змін. А саме: у заголовній частині потрібно відобразити використання коефіцієнта в звітному періоді, його розмір і показники за 2014 рік, які використовують під час розрахунку коефіцієнта. Якщо вносили інформацію в регістр відомостей «Коефіцієнти ставки внесків ФОП», то в звіті відповідні поля будуть заповнені.

Інформація про кількість працюючих інвалідів на підприємстві заповнюється автоматично з регістру відомостей «Відомості про інвалідність фізичних осіб» (меню «Операції → Регістри відомостей» або довідників «Працівники», «Фізичні особи»).

Інформація про кількість застрахованих осіб у звітному періоді заповнюється автоматично з документа «Нарахування зарплати» за звітний місяць згідно з кількістю працівників, до доходів яких застосовували відповідні ставки ЄСВ у частині нарахувань і утримань.

Реквізит «Обрана система оподаткування» заповнюють з регістру відомостей «Облікова політика організацій» (меню «Підприємство → Облікова політика»).

У табличній частині з’явився новий рядок 2.5. У цьому рядку відображають додаткову базу нарахування ЄСВ згідно з частиною 5 статті 8 Закону про ЄСВ. А в рядках, що їй підпорядковуються, подають розшифрування додаткової бази ЄСВ за її видами залежно від роботодавця та окремо виділено додаткову базу для допомоги з тимчасової втрати працездатності і допомоги по вагітності та пологах.

Раніше у прикладі з підприємством «Пілот ТД» було описано ситуацію, коли нарахована заробітна плата працівника була меншою за мінімальну, при цьому програма автоматично донарахувала ЄСВ (Рис. 3) під час розрахунку. У звіт з ЄСВ ця інформація «підтягнеться» автоматично (див. Рис. 5).

ЄСВ, нарахований на додаткову базу, відображають у рядку 3.5 Таблиці 1.

У Таблиці 1 також збільшилася кількість підрядків у рядках 6 і 7. Вони призначені для виправлення помилок.

Рис. 5. Звіт з ЄСВ, Таблиця 1

У Додатку до Таблиці 1 сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки зі страхування» буде автоматично заповнено залишками за субрахунком.

Таблицю 5 звіту з ЄСВ подають у разі, якщо впродовж звітного місяця було прийнято або звільнено працівників, укладено або розірвано договір ЦПХ, надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку, відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами.

Таблицю 6 звіту з ЄСВ подають усі страхувальники-роботодавці, що використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або за договорами ЦПХ. У ній сформовано відомості про суми нарахованого в звітному місяці доходу в розрізі кожної застрахованої особи, а також з урахуванням категорій застрахованих осіб (див. Рис. 6).

Рис. 6. Заповнена Таблиця 6 Звіту з ЄСВ

У Таблиці 6 звіту з ЄСВ за травень 2015 року з’явилися нові реквізити:

- графа 19 — призначена для відображення різниці між мінімальною зарплатою і нарахованою сумою, якщо ЄСВ з роботодавця нараховувався згідно з частиною 5 статті 8 Закону про ЄСВ.

- графа 21 — відображається сума нарахованого ЄСВ. Тут наводиться сума ЄСВ з урахуванням тієї частини, яка нараховується на базу, зазначену в графі 19.

- графа 24 — ця ознака проставляється, якщо особа працює неповний робочий день; неповний робочий тиждень; у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня.

 Цікаве за темою:

Припинили державну реєстрацію? Сплатіть ЄСВ!

24 лютого 2017 ФОП припинив державну реєстрацію, та залишається запитання – чи потрібно сплачувати ЄСВ? У цьому матеріалі ми постаралися розібратися у цьому непростому питанні610


Проект пенсійної реформи 2018: чого очікувати українцям

16 березня 2017 Урядовці поділилися проектом нової пенсійної реформи, що має запрацювати вже у 2018 році. Чого очікувати українцям і чи варто очікувати пенсіонерам на покращення рівня життя?1917


Нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати

9 лютого 2017 З огляду на останні зміни у Податковому кодексі, тема нарахування ЄСВ стала надзвичайно актуальною, тож давайте дізнаємося, коли потрібно нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати4732

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл