Отримання податкового кредиту на підставі документів-замінників податкової накладної

207
Пропонуємо розглянути правові підстави для отримання податкового кредиту за документами, що замінюють податкову накладну, самі типи таких документів, та у яких випадках їх можна використовувати для цих цілей

Чи можна отримати податковий кредит на основі документів, що по суті є замінниками податкових накладних? Також буде цікаво дізнатись, які саме документи по своєму характер можуть замінити податкову накладну та дати платнику податків право на отримання податкового кредиту. Всі ці питання ми розглянемо у цій статті.

Документи-замінники податкової накладної та податковий кредит

До податкового кредиту прийнято відносити суми податку, що були сплачені при придбанні чи виготовленні певного товару, відповідно до пункту 198.1 Податкового кодексу України (далі – ПК).

Податкова накладна, яку було складено та зареєстровано в ЄРПН платником податків, що здійснює постачання певних товарів чи послуг, є підставою для покупця оформити податковий кредит.

Отже, відповідно до пункту 201.11 ПК підставою для нарахування сум податку, які відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної є:

  • транспортні квитки, готельні рахунки, рахунки за користування послугами зв'язку та інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, які містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, окрім тих, форму яких було встановлено міжнародними стандартами;
  • касові чеки в яких міститься сума отриманих товарів чи послуг, загальну суму нарахованого податку. З метою зарахування таких сум, загальна сума товарів чи послуг обмежена 200 гривнями на день не враховуючи податок.

Відповідно до пункту 198.5 ПК платник податків зобов’язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування. Не пізніше останнього дня звітного періоду потрібно скласти зведену податкову накладну за товарами та послугами, необоротними активами, якщо такі товари чи послуги призначаються для використання чи використовуються:

  • в операціях, які не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 ПК, окрім випадків проведення операцій, які передбачено у підпункті 196.1.7 ПК, або якщо місце їх використання знаходиться за межами України;
  • в операціях, що були звільнені від оподаткування відповідно до статті 197 ПК, міжнародних договорах та угодах, окрім випадків проведення операцій, передбачених у підпункті 197.1.28 ПК;
  • в операціях які здійснюються платниками податку в межах балансу платника податку, враховуючи передачу невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
  • в операціях, які не є видом господарської діяльності платника податку, не враховуючи випадків передбачених пунктом 189.9 ПК.

Отже, отримуючи документи, зазначені у пункті 201.11 ПК,платник податків формує податковий кредит за датою, що визначена у пункті 198.2 ПК, за товарами чи послугами, що призначені для повного чи часткового використання в неоподатковуваних операціях чи операціях, що не є господарською діяльністю відповідно до пункту 198.5 ПК і нараховує податкові зобов'язання.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль