text
Головбух

Давальницька сировина від нерезидента: що з ПДВ

  • 29 травня 2015
  • 73

Підприємство з іноземними інвестиціями планує здійснювати монтаж ліній для обладнання птахофабрик з давальницької сировини нерезидента. Із-за кордону надходять запчастини, назад — готова продукція (блок-схема). Розглянемо детальніше

Перелік платників ПДВ визначено статтею 180 Податкового кодексу України (ПК).

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Вимоги щодо реєстрації платником ПДВ

Зареєструватися платником ПДВ можна як у добровільному, так і в обов’язковому порядку.

За загальним правилом обов’язок щодо реєстрації платником ПДВ встановлено для тих осіб, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ). Проте це правило поширюється лише на тих осіб, які перебувають на загальній системі оподаткування, та на платників єдиного податку четвертої групи. На платників єдиного податку першої — третьої групи воно не поширюється (п. 181.1 ПК).

Також варто звернути увагу на вимоги підпункту 3 пункту 180.1 ПК, які стосуються здійснення операцій у зовнішньоекономічній діяльності.

Згідно з цією нормою платником ПДВ має зареєструватися:

  • будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню (більше 1 млн. грн.), та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України (МК);
  • особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів.

При цьому стаття 180 ПК не висуває вимог щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ у разі вивезення товарів за межі митної території України.

ПДВ на ввезення давальницької сировини

Одразу зазначимо, що до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовують умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ (п. 206.12 ПК). За умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 23 Митного кодексу України (МК).

До речі, за цих самих умов при ввезенні на митну територію України давальницької сировини також не сплачують митні платежі (ч. 1 ст. 148 МК).

Нагадаємо, що митний режим переробки на митній території передбачає, що іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки. До того ж операції з переробки товарів можуть включати їх обробку, монтаж, демонтаж.

ВРІЗ

Серед основних вимог та обмежень, установлених МК, є отримання письмового дозволу податкового органу на переробку товарів на митній території України. Також варто пам’ятати, що митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх в інший митний режим.

Тобто у разі, якщо підприємством буде дотримано вимог митного режиму переробки на митній території, таке підприємство може не реєструватися платником ПДВ до досягнення мільйонного «порогу» обов’язкової реєстрації платником ПДВ. Адже у цьому разі операції із ввезення товарів на митну територію України звільняють від оподаткування ПДВ.

ПДВ на вивезення продукції

Як було зазначено, на експортні операції обов’язок щодо реєстрації платником ПДВ не поширюється.

Проте підпунктом «г» пункту 185.1 ПК передбачено, що операції з вивезення товарів за межі митної території України є об’єктом оподаткування ПДВ.

реекспорт товарів

Оскільки у цьому випадку митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки, операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування ПДВ (п. 206.5 ПК). Але не всі. У разі якщо товари були поміщені у режим реекспорту відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 МК, операції з вивезення цих товарів за межі митної території України, за умови підтвердження митною декларацією, оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою (пп. «б» пп. 195.1.1 ПК).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим переробки на митній території та їх вивозять за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання, або у вигляді продуктів їх переробки.

експорт товарів

Крім того, декларант має право заявити українські товари (крім палива та енергії), що повністю використані під час переробки іноземних товарів, у митний режим експорту (ч. 2 ст. 154 МК). Вартість товарів, що придбані на митній території України та повністю використані під час переробки іноземної давальницької сировини, оподатковують ПДВ за нульовою ставкою (пп. «а» пп.195.1.1 ПК).

За операцією з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту (у т. ч. реекспорту) податкові зобов’язання з ПДВ визначають на дату фактичного перетину митного кордону України. Тобто на дату оформлення митної декларації.

послуги нерезиденту

Операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, оподатковують ПДВ за нульовою ставкою (пп. «б» пп. 195.1.3 ПК).

При цьому до робіт з рухомим майном належать роботи з переробки товарів, що можуть включати власне переробку (обробку) товарів — монтаж, збирання, монтування та налагодження, у результаті чого створюються інші товари, у т. ч. постачання послуг з переробки давальницької сировини.

Враховуючи зазначене, вартість послуг, що входить до складу собівартості перероблених товарів при реекспорті, оподатковують ПДВ за нульовою ставкою.

А нульова ставка ПДВ, як відомо, дає можливість платнику уникнути сплати ПДВ до бюджету при розрахунку податкових зобов’язань за експортними операціями.

Але водночас при здійсненні на митній території України переробки товарів, ввезених у митному режимі переробки, використовують товари/послуги, придбані на митній території України. Суми ПДВ, нараховані (сплачені) у складі вартості таких товарів/послуг, включають до складу податкового кредиту. Проте отримати право на бюджетне відшкодування ПДВ може лише платник ПДВ.

ВРІЗ

Зверніть увагу

Митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!