Головбух

Нова звітність з нерухомості: нежитлові об’єкти ― під податковий прес

18 травня 2015
29
Середній бал: 0 із 5

Порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,істотно змінився ще на початку року.Тож потреба в затвердженні нової форми декларації з цього податку назріла вже давно.На що варто звернути увагу під час її заповнення

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи (у т. ч. нерезиденти) ― власники об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

До затвердження нової форми декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податківці рекомендували звітувати за Податковою декларацією з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженою наказом Мінфіну від 01.07.2014 № 735 (далі ― Декларація № 735). Однак нагальна потреба в новій формі декларації не зникла після 20 лютого, коли закінчився строк звітування з цього податку за «старими» об’єктами нерухомості. Адже за новоствореними (нововведеними) об’єктами нерухомості юридична особа зобов’язана відзвітувати протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт (пп. 266.7.5 Податкового кодексу України; ПК). Також потреба «нестандартного» звітування виникає при переході права власності на об’єкт нерухомості протягом звітного року (пп. 266.8.1 ПК).

І ось нарешті побачила світ нова форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408(далі ― Декларація № 408).

Мотивом затвердження Декларації № 408 була потреба актуалізації податкової звітності у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України наприкінці минулого року.

Розглянемо зміни по черзі.

Преамбула Декларації № 408

У преамбулі Декларації № 408, на відміну від попередниці ― Декларації № 735, більше немає згадки про квартал у разі звітування за новоствореними (нововведеними) об’єктами нерухомості або при переході права власності на нерухомість.

Також у Декларації № 408 відображатимуть інформацію про податковий номер платника податку. Для більшості підприємств таким номером є код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ; п. 2.2 р. ІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588). Водночас для юридичних осіб ― нерезидентів, які не мають коду ЄДРПОУ, роль податкового номера виконує реєстраційний (обліковий) номер платника податків, присвоєний контролюючим органом.

Основна частина Декларації № 408

Через розширення об’єкта оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, було додано й типи об’єктів, які відображають у Декларації № 408. Тобто, окрім об’єктів житлової нерухомості, тут зазначатимуть ще й об’єкти нежитлової нерухомості.

Тому мінфінівці розширили й перелік кодів типу об’єктів нерухомості, які отримали своє місце у Декларації № 408:

1 ― квартира;

2 ― житловий будинок;

3 ― інший об’єкт житлової нерухомості;

4 ― будівля готельна;

5 ― будівля офісна;

6 ― будівля торговельна;

7 ― гараж;

8 ― будівля для публічних виступів;

9 ― інша будівля.

Окрім цього, з Декларації № 408 прибрали рядок, у якому підприємства мали розкривати (пояснювати) окремі результати фінансово-господарської діяльності.

Відомості про об’єкти нерухомості

Єдиним стандартизованим додатком до Декларації № 408 є Відомості про наявні об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості. На відміну від аналогічного за своєю суттю додатка до Декларації № 735, тут передбачено можливість відобразити інформацію й про об’єкти нежитлової нерухомості. Для цього, зокрема, потрібно зазначати коди типів об’єктів нерухомості, які тотожні наведеним вище.

Також у Декларації № 408, як це було й раніше, можна зробити відмітку про подання доповнення у довільній формі відповідно до пункту 46.4 ПК. Таке доповнення є невід’ємною частиною декларації, і його подають контролюючим органам разом із поясненням мотивів його подання.

Як бачимо, зміни до податкової звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, більшою мірою носять технічний характер і не з’ясовують, на жаль, проблемних питань нарахування такого податку. Тож кількість роз’яснень від ДФС, а також імовірних законодавчих змін невпинно зростатиме. З ними ви неодмінно ознайомитеся на сторінках тижневика «Головбух».

 

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини