Продаж пива за готівку: на підставі чого відображати у Книзі доходів

18
Підприємець — платник єдиного податку другої групи займається продажем пива. Оплату за товар проводять винятково готівкою. На підставі яких первинних документів потрібно формувати інформацію про акцизний податок та заповнювати Книгу обліку доходів?

Фізособи-підприємці, які є платниками єдиного податку, згідно з підпунктом 296.1.1 Податкового кодексу України (ПК) ведуть облік у Книгах обліку доходів. Платники єдиного податку другої групи, що не є платниками ПДВ, використовують Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість), форму якої затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2011 № 1637 (далі — Книга обліку доходів).

Згідно з підпунктом 296.1.1 ПК Книгу обліку доходів заповнюють щоденно за підсумками робочого дня. Розглянемо первинні документи, що є основою для ведення Книги обліку доходів при розрахунках готівкою.

Як відомо, при розрахунках готівкою із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) первинним документом, що підтверджує продаж товару, є фіскальний касовий чек. Однак на сьогодні підприємці — єдиноподатники другої групи не зобов’язані проводити розрахунки готівкою через РРО.

Проте такі підприємці будуть зобов’язані використовувати РРО при розрахунках готівкою. Це випливає з пункту 296.10 ПК у редакції Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII. А з огляду на пункт 1 Прикінцевих положень цього Закону обов’язок працювати з РРО у підприємців другої групи виникне тільки після 01.01.2016. Не застосовувати РРО зможуть лише ті підприємці другої групи, які здійснюють діяльність на ринках та (або) продають товари дрібно-роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Отже, з 01.01.2016 при розрахунках готівкою підприємці для обчислення податків, у т. ч. і акцизного податку, використовуватимуть як первинні документи касові чеки. Вони ж будуть основою для заповнення Книг обліку доходів.

Вріз 1

До цієї дати при розрахунках готівкою підприємці оформлюють касові ордери. Згідно з пунктом 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення про касові операції), підприємці, які не використовують РРО, можуть оприбутковувати готівку раз на день наприкінці робочого дня за сукупністю операцій. Тобто прибутковий касовий ордер і буде первинним документом, на підставі якого заповнюють Книгу обліку доходів.

Водночас згідно з підпунктом 44.1 ПК платники податків зобов’язані вести облік доходів на підставі первинних документів. Оскільки за даними Книги обліку доходів і прибуткових касових ордерів визначити об’єкт оподаткування акцизним податком неможливо, єдиноподатники другої групи мають складати первинні документи, що дадуть змогу обчислити базу оподаткування акцизним податком. Такими документами можуть бути товарні чеки, касові чеки, видаткові накладні та інші документи, у яких зазначатиметься номенклатура проданих товарів.

 Цікаве за темою:

Уточнюємо декларацію з податку на прибуток

14 березня 2017 Надмірна кількість змін у податковому законодавстві спричиняє виникнення помилок у податковій звітності. Не є винятком і декларування податку на прибуток. З’ясуємо, як виправити звітні похибки за допомогою уточнюючого розрахунку


Податковий кредит та списання кредиторської заборгованості

13 березня 2017 Чи мають платники податків проводити коригування податкового кредиту ПДВ, при списанні кредиторської заборгованості? Давайте розглянемо нюанси такої операції


Податок на прибуток підприємств: відповіді на актуальні запитання

20 лютого 2017 Податкові нововведення 2017 року породили чимало запитань у платників податків, зокрема. Щодо оподаткування прибутків підприємств

Чи здавати виручку в банк

Порядок ведення операцій з готівкою як для підприємств, так і для підприємців регламентує Положення про касові операції.

Правила здавання виручки в банк визначено у підпункті 2.7 Положення про касові операції. Згідно з абзацом другим цього пункту підприємці не зобов’язані встановлювати ліміти каси та строки здавання готівкової виручки в банк. Тобто здавати готівкову виручку в банк для підприємців необов’язково.

Вріз 2

При цьому в підпункті 2.7 Положення про касові операції не уточнено, яким саме підприємцям не потрібно здавати виручку в банк. Тому це правило застосовується до всіх підприємців, незалежно від обраної системи оподаткування.

Вріз 1

Важливо

До 01.01.2016 підприємці другої групи можуть заповнювати Книгу обліку доходів на підставі прибуткових касових ордерів

Вріз 2

Важливо

Підприємці-єдиноподатники не зобов’язані здавати готівку до банку

 Цікаве за темою:

Уточнюємо декларацію з податку на прибуток

14 березня 2017 Надмірна кількість змін у податковому законодавстві спричиняє виникнення помилок у податковій звітності. Не є винятком і декларування податку на прибуток. З’ясуємо, як виправити звітні похибки за допомогою уточнюючого розрахунку


Податковий кредит та списання кредиторської заборгованості

13 березня 2017 Чи мають платники податків проводити коригування податкового кредиту ПДВ, при списанні кредиторської заборгованості? Давайте розглянемо нюанси такої операції


Податок на прибуток підприємств: відповіді на актуальні запитання

20 лютого 2017 Податкові нововведення 2017 року породили чимало запитань у платників податків, зокрема. Щодо оподаткування прибутків підприємств



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль