Затверджено порядок взаємодії Мінфіну, ДФС та Держказначейства для відшкодування ПДВ

170
Про відшкодування ПДВ ходило багато чуток, було багато розмов і нарешті порядок взаємодії всіх необхідних інстанцій було затверджено!

З 1 квітня нарешті було затверджено механізм, який прописує взаємодію ДФС, Держказначейства та Мінфіну для відшкодування ПДВ. Відповідний порядок було затверджено наказом Мінфіну від 03.03.2017 р. № 326 і з 01.04.2017 р. він набрав чинності. Відшкодуванню ПДВ бути!

Взаємодія інстанцій для відшкодування ПДВ

Тепер розглянемо детальніше, як все це має взаємодіяти, щоб платник податків міг отримати своє законне відшкодування ПДВ. Адже раніше, до розробки чіткого механізму взаємодії ДФС, Мінфіну та Держказначейства зробити це було вкрай важко.

Однак тепер, механізм відшкодування ПДВ має запрацювати на повну! Формування та оприлюднення реєстру платників податків, для яких передбачено відшкодування ПДВ здійснюватиметься щодня окрім вихідних днів. Реєстр буде формуватися на підставі даних, що є у ДФС та Держказначейства, з урахуванням хронологічного порядку надходження заяв про відшкодування сум ПДВ.

Щодня, окрім вихідних та святкових днів, до 10-ї години ДФС має вносити інформацію за попередній день, визначену підпунктом 200.7.1 Податкового кодексу України (далі – ПК). Порядок ведення Реєстру було затверджено Постановою КМУ від 25.01.2017 р. № 26.

Для реалізації механізму автоматичного узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ, ДФС при внесені заяви платника податків до Реєстру, має також внести інформацію про дату закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, що є датою узгодження суми відшкодування.

ДФС повинно внести інформацію щодо дати узгодження бюджетного відшкодування на наступний робочий день після виникнення такого випадку. У такому випадку сума відшкодування ПДВ вважається узгодженою та а автоматичному режимі відображається в Реєстрі на наступний робочий день після такого випадку.

При внесенні інформації до Реєстру, ДФС при узгодженні суми бюджетного відшкодування одночасно вноситься інформація щодо платіжних реквізитів, які необхідні для перерахування суми бюджетного відшкодування на поточні банківські рахунки платників податку в обслуговуючому банку чи на бюджетні рахунки для перерахування платникові податків. Кошти можуть бути спрямовані на поточний банківський рахунок платника податків, або на рахунки, для подальшого погашення податкового боргу.

Інформація щодо узгоджених сум бюджетного відшкодування, а також заявлених сум бюджетного відшкодування які вважатимуться узгодженими, передаються із зазначенням необхідних платіжних реквізитів з накладенням не менше двох електронних підписів посадових осіб та печатки відповідного територіального органу ДФС.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль