Як відобразити у ПН часткове постачання чи оплату послуги

1287
Буває, що підприємець не може своєчасно поставити замовлену послугу чи товар, або просто не може оплатити її повністю. Що у такому випадку вписувати у податкову накладну?

Один підприємець замовив у іншого певний товар чи послугу, однак у одного з них виникли певні обставини непереборної сили і послуга чи товар були поставлені часткового. Або інше – послуга чи товар були поставлені своєчасно, але підприємець оплатив їх лише частково. Як правильно відобразити це у податковій накладній, щоб у майбутньому не мати проблем із Податковою?

Відображаємо постачання і оплату товару частково

Перш за все, нагадаємо, що податкова накладна складається за формою та у порядку, які затверджено Міністерством фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі - Порядок № 1307).

Порядком № 1307 передбачено, що податкова накладна і додатки до складаються в електронній формі з урахуванням всіх умов щодо реєстрації ПН, який визначено законодавством. Подача електронних податкових накладних потребує електронного підпису уповноваженої особи чи особисто платника податків.

Відповідно до пункту 16 Порядку № 1307, в графи 4 та 5 податкової накладної вносяться дані щодо одиниці виміру товарі та послуг. Ці графи потрібно заповнювати відповідно до Класифікатора системних позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), що є чинним на дату складання податкової накладної.

Як відобразити у ПН часткове постачання чи оплату послуги Якщо складається зведена накладна, то у графі 4 потрібно вказувати «грн».

У випадку, коли товар чи послуга які постачаються не мають одиницю обліку (вона відсутня у КСПОВО) у графі 4 потрібно поставити умовні одиниці вимірювання таких товарів чи послуги, що використовується для обліку та відображається у первинних документах. У графі 5 потрібно зазначити код відповідної одиниці вимірювання, що зазначена у КСПОВО.

Як відобразити у ПН часткове постачання чи оплату послуги Якщо у графі 4 стоїть умовна позначка, то графа 5 не заповнюється.

У графу 6 потрібно внести дані щодо кількості постачання товарів та послуг. Якщо податкова накладна складається на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла, то у графі 6 податкової накладної зазначається «1».

Складаючи податкову накладну на часткове постачання послуги чи на суму попередньої оплати вартості послуги у графі 6 потрібно зазначити відповідну частку сплаченої послуги чи товару у вигляді десяткового дробу. Наприклад, якщо було сплачено 25% вартості товару чи послуги, у податковій накладній потрібно поставити позначку «0,25».

Як відобразити у ПН часткове постачання чи оплату послуги У графі 7 потрібно зазначити ціну постачання одиниці товару чи послуги без врахування ПДВ у гривнях із копійками.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль