Головбух

Vox populi: ОСББ поновили статус неприбуткової організації

  • 9 квітня 2015
  • 8

Потреба послабити тиск на неприбуткові організації постала ще з початку року, одразу після внесення змін до розділу ІІІ ПК. І от нарешті голос народу таки почули та пішли на поступки.

Передноворічними законами було повністю перекроєно розділ ІІІ Податкового кодексу України (ПК). Окрім скорочення значної кількості податкових пільг, законотворці зменшили й перелік організацій, яким присвоювався статус неприбутковості.

На щастя, згодом ВРУ прийняла, а Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій» від 18.03.2015 № 263-VIII (далі ― Закон № 263), яким нормотворці все ж дали трошки задньої в цьому питанні та поновили неприбутковий статус для:

  • об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ);
  • асоціацій власників жилих будинків;
  • житлово-будівельних кооперативів.

Також новонароджений Закон № 263 виправив окремі законодавчі неточності, через які виникали питання щодо потреби повторного внесення неприбуткових організацій до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі ― Реєстр) після 01.01.2015. Щоправда, податківці вже встигли раніше роз’яснити (див. лист ДФС від 02.03.2015 № 7023/7/99-99-19-02-02-17), що цього робити не варто.

Наразі у Законі № 263 передбачено не вимагати повторного внесення до Реєстру тих неприбуткових організацій, які були включені до нього станом на 01.01.2015, а також зазначені у підпунктах 1 та 2 підпункту 133.1.1 ПК.

Однак до дня набрання чинності Закону № 263 підпункт 133.1.1 ПК не міститиме тріо організацій, яким відновили статус неприбутковості. Тож виходить, що, зокрема, ОСББ є платниками податку на прибуток у період з 01.01.2015 до дня набрання чинності Законом № 263?

Вважаємо, що ні. Адже після набрання чинності Законом № 263 такі організації потраплять до підпункту 133.1.1 ПК. А норма Закону № 263 щодо повторного невнесення організацій до Реєстру поширюється на період часу з 01.01.2015. Сподіваємося, що податківці не будуть аж надто прискіпливими з цього питання та матимуть таку саму думки.

Згадали законотворці й про неприбуткові організації, в яких дата держреєстрації після 31.12.2014, однак до набрання чинності Закону № 263. Тож за умови внесення таких неприбуткових організацій до Реєстру протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 263 ці організації вважатимуть внесеними до Реєстру з дня їх держреєстрації.

Закон № 263 набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини