Перевірка вже перевіреного періоду: чи правомірно

14
Під час планової документальної перевірки виявлено порушення за період, який перевірявся виїзною позаплановою перевіркою. Чи мають право податківці перевіряти період, який уже перевірявся, та донараховувати за цей період податки та штрафні санкції

Порядок проведення перевірок платників податків врегульовано Главою 8 Податкового кодексу України (ПК).

Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (ст. 75 ПК).

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253

Обмеження в проведенні перевірок

Документальну планову перевірку проводять відповідно до плану-графіка перевірок.

Документальну позапланову перевірку не передбачають у плані роботи контролюючого органу і проводять за наявності хоча б однієї з обставин, перелік яких наведено у пункті 78.1 ПК.

Згідно з пунктом 78.2 ПК забороняється проводити документальні позапланові перевірки у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків. І ця заборона встановлена лише на такі випадки:

  • за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства;
  • виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях;
  • задекларовано до відшкодування з бюджету ПДВ або від’ємне значення ПДВ, яке становить більше 100 тис. грн. (з 01.07.2015 призупиняється проведення позапланових перевірок з цього питання);
  • отримано судове рішення про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора.

При цьому Податковий кодекс України не встановлює обмежень щодо проведення документальної планової перевірки за період, який уже перевірявся позаплановою перевіркою.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! При проведенні перевірок (планових чи позапланових) контролюючі органи обмежені строком давності в 1095 днів, протягом якого вони можуть самостійно визначити суму грошового зобов’язання, що підлягає сплаті.

Ураховуючи зазначене, податківці мають право проводити документальну планову перевірку фінансово-господарської діяльності платника податків згідно з планом-графіком перевірок у разі, якщо у цьому самому періоді вже проводилась позапланова перевірка і за її результатами не було виявлено порушень.

Строк проведення планової перевірки

Пунктом 82.1 ПК встановлено, що тривалість документальної планової перевірки не має перевищувати:

  • 30 робочих днів для великих платників податків;
  • 10 робочих днів щодо суб’єктів малого підприємництва;
  • 20 робочих днів щодо інших платників податків.

Також цією нормою передбачено продовження строків проведення документальних планових перевірок.

Продовження строку проведення документальної планової перевірки можливе лише за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на:

  • 15 робочих днів для великих платників податків;
  • 5 робочих днів щодо суб’єктів малого підприємництва;
  • 10 робочих днів щодо інших платників податків.

Дії платника у разі незгоди з висновком перевірки

Результати перевірок (крім камеральних та електронних) оформлюють у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складають акт. Якщо таких порушень немає, складають довідку. І довідку, і акт підписують посадові особи контролюючого органу та платника податків (п. 86.1 ПК).

Платник може відмовитись від підписання акта перевірки або отримання його примірника. Однак це не звільняє його від обов’язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов’язання (п. 86.6 ПК).

У разі незгоди платника з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті перевірки, він має право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (п. 86.7 ПК).

ВРІЗ

У разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Таку скаргу подають до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

ВРІЗ

Довідково

Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку

(п. 56.1 ПК)

 Цікаве за темою:

Джерела для погашення податкового зобов'язання

29 березня 2017 Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо17


Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

20 березня 2017 Українське підприємство планує продавати за кордон придбане зерно. У зв’язку з цим у ЗЕД-початківця виникають запитання: яким є порядок оподаткування ПДВ, бухобліку експортної операції тощо. Надамо відповіді на ці запитання149


На яких підставах контролюючі органи можуть анулювати статус платника ПДВ

14 березня 2017 На яких підставах може відбуватися анулювання статусу платника ПДВ? Чи можуть податківці самостійно анулювати статус платника податків і як останньому зробити це за власним бажанням?253



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль